Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni

Çocukları farklı spor dallarıyla buluşturarak keyifli zaman geçirmelerini sağlayan Sultangazi Belediyesi, düzenlediği programla Yaz Spor Okulları'nın kapanışını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Av.Abdurrahman Dursun, öğrencilere katılım sertifikalarını takdim etti. Başkan Dursun, kabiliyetleriyle ön palana çıkan öğrencilerin, belediye spor kulübünde yetiştirileceğini de belirtti.  

Sultangazi Belediyesi, çocukların sosyalleşmesi ve spora  yönelmesini sağlamak amacıyla Yaz Spor Okulları'nı hayata geçirdi. Geleceğin sporcularını keşfetmenin yanı sıra, çocukların tatillerini de en verimli şekilde geçirmelerini hedefleyen yaz okulu, sezonun sonuna geldi.

Ata sporu okçuluk, tekvando, tenis, karatenin yanı sıra akıl ve zeka oyunları branşı bulunan Yaz Spor Okulları için kapanış programı düzenlendi. Mimar Sinan Şehir Ormanı'nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Belediye Spor Kulübü Başkanı Ergin Kırmaç, yaz okulu eğitmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

"Çocuklar sosyalleşirken kendilerini keşfetti"

Kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, pandemi sürecinde düzenlenen sportif etkinliklerin çocuklara iyi geldiğini belirtti. Başkan Dursun; "Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçten en çok çocuklarımız etkilendi. Aylarca televizyon ve bilgisayarla iç içe olan çocuklar, Yaz Spor Okulları ile  keyifli zaman geçirmenin yanı sıra kendilerini de keşfetme imkanı buldu" diye konuştu.

Geleceğin Sporcuları Yetiştirilecek

Başkan Dursun, sportif aktivitelerin önemine değinerek,"Gençlerimiz bu güzel şehirde kendilerini geliştirdikleri alanlar buldukça daha da mutlu olacak. Bizler bunun için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Başkan Dursun, kurslarda kabiliyetleriyle ön plana çıkan çocukların belediye spor kulübünde yetiştirileceğini de belirtti.

Kış Spor Okulları

Başkan Dursun, ailelerden gelen Yaz Spor Okulları'nın devam etmesi isteğine de yanıt verdi. Başkan Dursun,"Sporu çocuklarımızın hayatının bir parçası yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış Spor Okulları kapsamında neler yapabileceğiz arkadaşlarımızla birlikte istişare edeceğiz" diye belirtti.

 

Katılımcılara Sertifika Verildi

Konuşmanın ardından genç sporcular, eğitim aldıkları farklı branşlarda gösteriler gerçekleştirdi. Başkan Dursun,  çocuklara Yaz Spor Okulu katılım sertifikalarını da takdim etti.Başkan Dursun, öğrencilere sabır ve özveriyle eğitim veren öğretmenlerine ve onları yalnız bırakmayan ailelerine de teşekkür etti.