Toplu İş Sözleşmesinde İmzalar Atıldı

Sultangazi Belediyesi ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet İş ve Öz Güven-Sen Sendikaları arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. Törende Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediyesi Personel Anonim Şirketi(SUGAŞ) bünyesindeki işçilere sosyal haklarını iyileştirmek ile birlikte yüzde 12.62’lik zammın verildiğini duyurdu.

 

Sultangazi Belediyesi Personel Anonim Şirketi (SUGAŞ) bünyesinde çalışan işçilere yönelik toplu iş sözleşmesi, Sultangazi Belediyesi ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet İş ve Öz Güven-Sen Sendikaları arasında imzalandı. İmza törenine Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Hizmet İş 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Canpolat, Öz Güven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, SUGAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Durmuş ve sendika işçileri katıldı.

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  2020-2022 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi ile ilgili konuştu. Başkan Dursun, "Tüm ekip arkadaşlarımızla ilçemize daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Özellikle koronavirüs süresince Sultangazililerin sağlığı için özveriyle çalışan tüm emekçi arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sözleşmenin titizlikle hazırlandığını belirten Başkan Dursun, "Çalışma arkadaşlarımızın  emeklerinin karşılığını verme sorumluluğu ile hareket ederek 2 yıllık bir plan hazırladık. Öncelikle düşük ücret alan arkadaşlarımızın maaşlarında iyileştirme yaptık. Ardından hem ülkemizin içinde bulunduğu durum hem de enflasyon baz alınarak 12.62 oranında bir zam yaptık. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.