Sultangazi Spor Şenliği

Sultangazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, "Sultangazi Kurumlar ve Okullararası Spor Şenliği" tüm hızıyla devam ediyor. Ortaokul öğrencileri arasında yapılan voleybol final maçına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi. 

Sultangazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen; "Sultangazi Kurumlar ve Okullararası Spor Şenliği" İBB Cebeci Spor Kompleksi'nde yapıldı. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, satranç, halk oyunları ve geleneksel çocuk oyunları olmak üzere 7 branş düzenlenen spor şenliğinde, öğrenciler ve resmi kurum personelleri kıyasıya mücadele etti. 

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan voleybol final maçına Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ile çok sayıda öğrenci katıldı. Sultangazi Belediye Başkanı Dursun, dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi.

Madalya töreninde konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Siz gençler bizim geleceğimizsiniz. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler" diye konuştu. 

Konuşmasında sporun önemine de dikkat çeken Başkan Dursun, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitiminde sporun yerinin ne derecede önemli olduğunun bilincindeyiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin beden ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla spora desteğimiz önceliklerimiz arasında olacak" dedi.