Sultangazi'nin Caddeleri Estetik Görünüme Kavuşuyor

Sultangazi Belediyesi tarafından yapılan aydınlatma çalışmalarıyla Orhangazi Caddesi,  yeni bir yüze kavuştu. Bu çalışmalar, ilçenin farklı cadde ve sokaklarında da devam edecek. 

İstanbul'un tarihi ve kültürel değerlerini tüm projelerine  taşımak isteyen Sultangazi Belediyesi, öne çıkardığı projelerini renkli dokunuşlarla rengarenk aydınlatmaya başladı.

Sultangazi Belediyesi özellikle geceleri halkın daha güvenli bir şekilde hareket edebilmesi ve ilçenin estetik görünüşüne kavuşması için  caddelerin aydınlatma çalışmalarına başladı. Aydınlatma çalışmalarına Orhangazi Caddesi'nde başlayan Sultangazi Belediyesi; modern aydınlatma direklerini caddeye yerleştirerek, caddeyi yeni yüzüne kavuşturdu.  Bu çalışmada kapsamında led armatürlü 119 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı. İlçenin farklı cadde ve sokaklarında aydınlatma çalışması devam edilecek. 

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sultangazi'nin her tarafının ışıl ışıl olacağını söyledi.  İlçenin farklı alanlarında aydınlatma; yol, asfalt ve kaldırım çalışmalarını yaptıklarını belirten Başkan Dursun konuyla ilgili şunları söyledi:

"İlçemizde alt yapı çalışmalarına öncelik vereceğimizi belirtmiştik. İlçemizin tarihi ve modern yapısını ön plana çıkaran projeler üretmeye başladık. Bu projelerimizin içerisinde kaldırım, asfalt ve yol çalışmaların yanı sıra cadde ve sokaklarımızın aydınlatması da yer alıyor. Modern aydınlatma direklerinin cadde ve sokaklara yerleştirme işlemleri ilçenin farklı bölgelerinde de sürdüreceğiz. İlçemiz bu güzel görüntüleri hak ediyor. İlçemizin estetik bir görünüme kavuşması için farklı projelerimizi de hayata geçireceğiz."