Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büyük Ödülün Sahibi Oldu


İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması’nda büyük ödülün sahibi olan Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Sultangazi  Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, öğrenci ve öğretmenleri kutladı. 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile Ticaret Bakanlığı destekleri ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlediği Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması’nda büyük ödülün sahibi Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. 53 liseden 212 öğrencinin en iyi modeli ortaya çıkarmak için zamana karşı kıyasıya yarıştığı Beceri Yarışmasında Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük ödülün sahibi oldu. 

Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okulun Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması’nda büyük ödülü kazanmasından büyük mutluk duyduğunu dile getiren Başkan Dursun; “Sultangazi Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Öte yandan İlçemizde eğitim veren okullarımızın da bu tür başarıları elde etmesi hepimizi gururlandırmaktadır. Bu ödülü ilçemize kazandıran tüm öğrenci ve öğretmenleri yürekten kutluyorum” dedi. 

“GENÇLERİN MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME YÖNLENDİRİLMESİ GEREKİYOR”

Konuşmasında “okul uygarlığın geliştiği yerdir” diyen Başkan Dursun meslek liselerinin önemine dikkat çekti: 

“Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Gençlerin mesleki teknik eğitime yönlendirilmesi gerekir. Böylelikle yetiştirilecek nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılması sağlanmış olur. Nitelikli mesleki teknik eğitim alınarak sanayi, bilişim ve hizmet sektörlerinde istihdam sağlanmış olur. Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin almış olduğu ödül ise mesleki bilgi ve becerinin önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir.”

Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nalan Yüksel ise yaptığı konuşmada;  “Öğrencilerimiz almış oldukları eğitim ve bilgilerle bu yarışmaya hazırlandılar. İstanbul’daki moda tasarım teknolojileri alanı olan 53 okul arasında okulumuz birinci oldu. Bu vesileyle ben öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.