Sultangazi’de ‘Sporcu Sağlığı ve Beslenmesi’ Semineri

Gençleri spora teşvik etmek için birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Sultangazi Belediyesi, bu kez sporcuların performansını artırmanın yollarını bulabileceği bir seminer düzenledi. Sultangazi Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen ‘Sporcu sağlığı ve Beslenmesi’ seminerine hem sporcuların hem de velilerinin katılımı yoğun oldu.

Sultangazi Belediyesi, İlçeden geleceğin sporcularının çıkması için spora ve sporcuya destek vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda sporcuların performansını yüksek tutması, daha önemlisi de gösterdikleri performansın istikrarlı olması için ‘Sporcu sağlığı ve Beslenmesi’ semineri düzenlendi.

Sultangazi Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki etkinliğe; Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Müdürü Naci Usta, belediye spor kulüplerinde 17 branşta faaliyet gösteren sporcular, ilçedeki bazı spor kulübü sporcuları, sporcu aileleri ve antrenörleri katıldı. 

Uzman Diyetisyen Anlattı

Uzman Diyetisyen Sedef Aksu, salondaki kalabalığa önemli bilgiler verdi. Aksu, spor sonrası nasıl beslenilmesi gerektiğinden uyku düzeninin nasıl olması gerektiğine kadar birçok bilgiyi genç sporcularla paylaştı. Uzman Diyetisyen Sedef Aksu, hangi besinlerin sporcuların performansını artırabileceği konusunu da detaylı anlattı. 7-18 yaş aralığındaki sporcular, merak ettiği soruları da uzman diyetisyene yöneltti.

Sunum sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, Uzman Diyetisyen Sedef Aksu’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Etkinlik, hatıra fotoğrafıyla son buldu.