Sultangazi'de Öğretmenler Bir Arada

Sultangazi Belediyesi, öğretmenler günü nedeni ile ilçede görev yapan öğretmenleri buluşturdu. Programa katılan Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  öğretmenler gününü kutlarken eğitim alanında yapılan çalışmaları da anlattı.

Sultangazi Belediyesi,  “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle eğitimcileri bir araya getirdi. Düzenlenen programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ile eşi Gülsüm Yiğitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir,  okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, konuşmasına öğretmenler gününü kutlayarak başladı. "Öğretmenler toplumun yapı taşlarıdır" diyen Başkan Dursun, belediye olarak eğitime verdikleri önemin altını çizdi; "Eğitim kalitesini artırarak başarı seviyesinin daha yükselmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bunun için mevcut okullarımızın fiziki kalitesini yükseltirken ilçemize yeni eğitim yuvaları da kazandırıyoruz' dedi.

Başkan Dursun, Yayla Mahallesi'nde eğitime engel olan okulun yıkılmasının ardından Sultangazi Belediyesi tarafından yapılan yeni binanın öğrenci ve öğretmenlere kapılarını açtığını söyledi. Başkan Dursun, "Öğrenci ve öğretmenlerin sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim görmesini engelleyen eski binanın yıkılmasının ardından belediye olarak 72 gün gibi kısa bir sürede depreme dayanıklı bir bina inşa ettik. Nadide-Ahmet Tütüncüoğlu adı verilen okul, ara tatilin ardından eğitim öğretime başlamıştır. Bu, eğitime verdiğimiz değerin en önemli kanıtıdır" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir de tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.