Sultangazi'de "Demokrasi Labirenti"

Sultangazi Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'na kurulan "Demokrasi Labirenti", Türkiye'nin darbelere geçit vermeyeceğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Genci yaşlısı, kadını erkeği tek yürek oldu... Türkiye, geleceğine ve millet iradesine sahip çıkarak kahramanca bir duruş sergiledi.  Halkın gücü, tankın gücünü yerle yeksan etti. Tarihimizin en büyük direniş destanlarından biri olan 15 Temmuz'un üzerinden 4 yıl geçti.

Hain darbe girişiminin yıldönümünde, Sultangazi Belediyesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.  15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar "Demokrasi Labirenti" ile Sultangazililere kapılarını açtı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'na kurulan "Demokrasi Labirenti" etkinliğine AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, şehit yakınları, gaziler ve ilçe halkı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurraman Dursun, Türk halkının 15 Temmuz gecesi yüzyıllar boyu konuşulacak bir kahramanlık destanına imza attığını belirtti. Başkan Dursun, "O gece genci yaşlısı binlerce kişi tanklara, üniformalı hainlere karşı millet iradesine sahip çıktı. Bu vatanı kimsenin bölmeye gücü yetmeyeceğini tüm dünya görmüş oldu. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum" diye konuştu.

15 Temmuz'un yıldönümünde, darbelere geçit olmadığını "Demokrasi Labirenti" ile gösterdiklerini belirten Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun şöyle konuştu: "15 rakamı şeklinde oluşturulan labirent, Cumhuriyet döneminde gerçekleşmiş 6 darbe girişimine atıfta bulunuyor. Ülkemiz darbelerle nasıl çıkmaza girdi, bunu bir kez daha gözler önüne sermek istedik."

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, " 15 Temmuz işgal girişimiydi. O hain geceyi planlayanlar ve onların arkasındaki güçler Türkiye'ye diz çöktürmek istediler ancak; milletimizin kararlı duruşu sayesinde başarılı olamadılar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Dursun ve protokol, Demokrasi Labirentini gezdi. Fotoğraf ve gazete kupürlerinden oluşan Demokrasi Labirenti, bir hafta boyunca ziyarete açık olacak.