Sultangazi’de 4. Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında Öğrenciler Kıyasıya Yarıştı

Sultangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilk ve ortaokul öğrencilerini Akıl ve Zekâ Oyunları'nda buluşturdu. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.  

Geleceğin mimarı çocuklarımızın düşünen, üreten, sorunlar karşısında çözüm bulabilen ve kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmeleri için çalışan Sultangazi Belediyesi, farklı etkinlikleri öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, çocukların sosyal gelişimlerini de desteklemek adına  bu yıl 4’üncüsü olan Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nı düzenledi.

İlçedeki 23 ilkokul, 17 ortaokul olmak üzere 42 okulun katıldığı etkinlikte 140 öğrenci yer aldı. Öğrenciler; mangala, pentago, qbitz, equlibrio, reverse, küre ve kulami olmak üzere 7 kategoride mücadele etti.

Yarışmanın ardından dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sultan Mehmet Çiçek, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda öğrenci katıldı. Her branşta ilk 3’e giren öğrencilere hediye takdimi yapılırken, dereceye giren okullara kupa verildi.