Sultangazi’de 18 Mart Çanakkale Zaferi Okçuluk Turnuvası

Sultangazi Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde anlamlı bir etkinliğe imza attı. İstanbul’da 11 ilçeden ata sporuna gönül veren 150 öğrenci, 18 Mart Çanakkale Zaferi Okçuluk Turnuvası’nda en iyi olmak için yarıştı.

Türk geleneğinde önemli bir yer tutan okçuluk sporunu yaşatmak ve gelecek nesillere sevdirmek için harekete geçen Sultangazi Belediyesi, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türklerin yazdığı kahramanlık destanının 108. yıldönümünde ata sporuna meraklı öğrenciler, 18 Mart Çanakkale Zaferi Okçuluk Turnuvası’nda birinci olabilmek için ter döktü. 

11 İlçeden Sporcular Katıldı

İstanbul’un 11 ilçesinden 150 sporcunun katıldığı turnuva, Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin spor salonunda gerçekleştirildi. 10 kategoride yarışan sporcular, hedefi vurabilmek için kıyasıya yarıştı. Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen de genç sporcuları yalnız bırakmadı. 

Sultangazi Okçuluk Takımı’ndan Büyük Başarı

Turnuva sonunda Sultangazi Belediyesi Okçuluk Takımı, bireyselde ve takım bazında en çok kupayı kazanan taraf oldu. 18 madalya ve 3 takım kupası kazanan Sultangazili ekipten 7’si şampiyonluğu göğüslerken, 2 sporcu da ikinci olmayı başardı.

Katılım Ücretleri AFAD’a

Depremin ilk gününden itibaren tüm imkânlarını seferber ederek afet bölgelerine destek olan Sultangazi Belediyesi, yine depremzedeleri unutmadı. Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun yarışma için belirlediği katılım ücretlerinin AFAD’a bağışlandığını belirten Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Öğrencilerimizin turnuvaya katılmak için ödedikleri ücreti toplayıp sporcularımız adına AFAD’a bağışlıyoruz. Belediyemiz tüm gücüyle depremzede kardeşlerine yardım eli uzatmaya devam ederken, sporcularımız adına da bir katkı sağlayalım istedik. Biz çok güçlü bir milletiz, hep birlikte bu felaketin de üstesinden geleceğiz” diye konuştu.