Sultangazi Belediyesi Tercih Danışma Merkezleri Kurdu

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gençler, doğru tercih yapabilme heyecanı yaşıyor. Sultangazi Belediyesi üniversite tercihleri konusunda ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor. Sultangazi Belediyesi Eğitime Destek Akademisi şubeleri ile 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda açılan tercih çadırında uzman eğitimciler eşliğinde hizmet vermeye başladı.  Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun da tercih danışma merkezlerinde gençlerle biraraya geldi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi  (ÖSYM) tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT  ),  Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç sınavdan oluşan YKS 2019 sonuçlarının açıklamasının ardından gençler,  doğru tercih yapabilme heyecanı yaşıyor.

Sultangazi Belediyesi, gençlere yol göstermek ve yardımcı olmak amacıyla anlamlı bir uygulamayı hayata geçirdi. Üniversite adaylarına üniversite tercihleri konusunda ücretsiz rehberlik ve danışmanlık sunuyor. Sultangazi Belediyesi Eğitime Destek Akademisi (SEDA), kendi eğitim şubeleri ile 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda açtığı tercih çadırında uzman eğitimciler eşliğinde hizmet vermeye başladı. 

SEDA, kendi eğitim şubelerinde 23 Temmuzda başladığı rehberlik ve danışmanlık hizmetini 29 Temmuz Pazartesi gününe kadar 09.00-17.00 saatleri arasında yapacak. Öte yandan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda yer alan tercih çadırı ise yine aynı tarihler arasında 11.00-19.00 saatleri arasında üniversite adaylarının hizmetinde olacak.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun tercih danışma merkezlerini ziyaret ederek, gençlerle biraraya geldi. Burada konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dursun, "Öğrencilerimiz yapacakları tercih ile geleceklerini yön verecekler. Bizde, gençlere yol göstermek ve tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla tercih danışma merkezlerini hayata geçirdik" dedi.

Tercihler konusunda ebeveyn ve çevre baskısı öğrencinin gelecekteki yaşantısında olumsuz zemin oluşturacağına dikkat çeken Başkan Dursun, "Tercihlerde duygusal hareket etmekten kaçınılmalı ve öğrencinin istek ve beklentiler göz önüne alınmalıdır.  Tercih yaparken öğrencinin gelecekte yapmaktan mutlu olacağını düşündüğü bir meslek seçilmesi ve ona göre bir tercih sıralamasının yapılması çok önemli" diye konuştu.

SEDA ŞUBELERİ

Sultançiftliği Şubesi: Sultançiftliği Mah. Ordu Cad. No: 38 Sultangazi / İstanbul

İsmetpaşa Şubesi: İsmetpaşa Mah. Ordu Cad. No:311-315 Sultangazi/İstanbul

Esentepe Şubesi: Şehit Eyüp Gönen Cad.2369 Sok. No:1 Sultangazi/İstanbul

Habibler Nurettin Uzun Şubesi: Eski Habibler Mah. Vefa Poyraz Cad. No:11 Sultangazi /İstanbul

Uğur Mumcu Şubesi: 50.Yıl Mah. Orhangazi Cad. 2133 Sok. Sultangazi/İstanbul

TERCİH ÇADIRI

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı / Uğur Mumcu Mahallesi , Sultangazi / İSTANBUL (Sultançiftliği Merkezi Camii yanı)