Sultangazi Belediyesi "Sahne Senin" Dedi

Sultangazi Belediyesi’nin 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Sahne Senin”, edebiyat tutkunlarını sahneyle buluşturdu. Çocuk, genç, yaşlı her yaştan Sultangazilinin şiir, hikâye ve masal gibi eserlerini seslendirdiği program dinleyicilerden yoğun beğeni aldı.

Sultangazi Belediyesi kültür ve sanatın nabzını tutmaya devam ediyor. Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim, Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında Sultangazililerle buluşan Sahne Senin etkinliği, katılımcılarına edebiyat dolu bir deneyim sundu. Etkinlik, Sultangazi Belediyesi’nin geleceğin edebiyatçılarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği Yazı Akademisi tarafından organize edildi.

Sultangazi Kültürde de Sultanşehir Oluyor

Miniklerin seslendirdiği masallar yüzleri gülümsetirken gençlerin ve yaş almış büyüklerin okuduğu şiir ve hikâyeler yer yer hüzünlendirdi, yer yer düşündürdü. Sultangazililerin edebiyatın güzel dünyasıyla buluştuğunu söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sahne, kıymetli komşularımızındı. Çok güzel eserler dinledik. Sultangazi’de edebiyat alanında büyük bir potansiyel olduğunu bir kez daha gördük. Bizler de, Sultangazimizi edebiyat ve kitaplar aracılığıyla kültürde de bir Sultanşehir yapmak için, kıymetli komşularımıza destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.