Sultangazi Belediyesi'nden Kadınlara Özel Spor İmkanı

Sultangazi Belediyesi; kadınları sporla buluşturuyor, onlara özel sabah yürüyüşleri düzenliyor. Kadınlar, Şehir Ormanı'nda yürüyüşün yanı sıra zumba ve step yapma imkanı da buluyor.

Sağlıklı bir yaşam için spor olmazsa olmaz... Birçok kişi hayatın yoğun temposuna kendini kaptırarak sporu ihmal ediyor, ya da spor yapacak vakit bulamıyor. 'Kendine değer ver hayatında spora yer ver' sloganıyla hareket eden Sultangazi Belediyesi, kadınları spora teşvik ediyor. Bahaneleri ortadan kaldırarak onların rahatça spor yapabilmelerine imkan sunuyor.

Ulaşım Ücretsiz Servislerle Sağlanıyor

Sultangazi Belediyesi, haftanın 4 günü ikili gruplar halinde spor yapan kadınlar için ücretsiz servis imkanı da sağlıyor. Belirlenen lokasyonlardan alınan kadınlar, sabahın erken saatlerinde Şehir Ormanları'nda spor yapma fırsatı buluyor. Yürüyüşün yanı sıra zumba ve step gibi sportif aktivitelerini bitiren kadınlara, sağlıklı atıştırmalıklar veriliyor. Sporunu bitirenler tekrar ücretsiz servislerle evlerine bırakılıyor.

"Spor, hayatın bir parçası haline getirilmeli"

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sağlıklı bir yaşam için sporun hayatın bir parçası haline getirilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Dursun, "Kadınlarımıza spor yapabileceği alanlar oluşturmak bizim için çok önemli. Haftanın dört günü, kadınlarımıza sağladığımız özel spor etkinlikleriyle spora engel olan bahaneleri ortadan kaldırıyoruz" diye konuştu.

www.sultangazi.bel.tr adresine girerek ya da 444 23 32 numaralı Çözüm Merkezi'ni arayarak kadınlara özel yürüyüşlere kayıt yaptırabilir, sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiz!