Sultangazi Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Eli

Sultangazi Belediyesi, şiddetli depremin vurduğu afet bölgesine yardım eli uzatıyor. Deprem haberinin duyulmasıyla derhal harekete geçen SAK-E (Sultangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi), gerekli malzemelerle birlikte uçakla bölgeye intikal etti. Ayrıca ilçede büyük bir yardım kampanyası başlatan belediye, afetzedelere ulaştırılmak üzere vatandaşlardan gelen yardımları çeşitli noktalardan topluyor.

SAK-E Deprem Bölgesinde

Sultangazi Belediyesi, yüzyılın en büyük depremlerinden birinin gerçekleştiği afet bölgesine yardım eli uzatıyor. Sultangazi Belediyesi’nin deneyimli arama-kurtarma ekipleri, deprem haberinin duyulmasıyla derhal bölgeye hareket etti. Uçak yoluyla bölgeye intikal eden SAK-E, AFAD koordinesinde arama-kurtarma çalışmalarına katılıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım malzemelerini ulaştırıyor.   

Sultangazi’de Dev Yardım Seferberliği

Sultangazi Belediyesi, afet bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Sultangazi Kaymakamlığı ve AFAD koordinesinde büyük bir yardım seferberliği başlattı. Belediye; gıda maddesi, battaniye, ısıtıcı, el feneri, pil, uyku tulumu, çadır, bot, mont, temizlik malzemesi ve bebek bezi gibi onlarca kalemdeki yardım malzemesiyle afet bölgesine destek olmayı amaçlıyor. “Haydi Sultangazi, Gün Birlik Olma Günüdür!” diyerek herkesi yardım seferberliğine davet eden Sultangazi Belediyesi, vatandaşların Sultançiftliği Merkez Camii, Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi ve muhtarlıklara ulaştırdığı ihtiyaç malzemelerini topluyor. Ayrıca vatandaşlar, 444 23 32 numaralı Çözüm Merkezi’ni arayarak yardım malzemelerini kendi adreslerinden belediye ekiplerine teslim edebiliyor.