Sultangazi Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Büyük Destek

Sultangazi Belediyesi, ilçe genelinde çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 23 amatör spor kulübüne düzenlenen programla yaklaşık 30 bin adet malzeme desteğinde bulundu. Programda, Sultangazi Amatör Futbol Kulüpleri Futbol Turnuvası’nda başarılı olan takımlara da ödülleri takdim edildi.

Sultangazi Belediyesi, ilçedeki spor kulüplerine destek olmaya devam ediyor. Sultangazi Belediyesi’nin ilçedeki amatör spor kulüplerine yönelik malzeme dağıtımı ile futbol kulüplerine yönelik düzenlediği turnuvanın ödül töreni büyük bir katılıma sahne oldu.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un ev sahipliği yaptığı programa AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, Sultangazi Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Burak Ateş, Sultangazi İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ile Fatih Sultan Mehmet Çiçek, AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı Yasin Bakırcı, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Ayvalı, Sultangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ergin Kırmaç, profesyonel futbolcu Efe Tatlı, meclis üyeleri, muhtarlar, amatör spor kulüplerinin yöneticileri, antrenörler ve genç sporcular katıldı.

30 bin Malzeme Desteği

Sultangazi Belediyesi, ilçeyi ve ülkemizi çeşitli alanlarda temsil edecek başarılı sporcuların yetişmesi amacıyla bir yandan birçok sportif projeyi hayata geçirirken, bir yandan da amatör spor kulüplerine her alanda destek olmayı sürdürüyor.

Sultangazi Belediyesi, bu amaçla amatör spor kulüplerine yaklaşık 30 bin adet malzeme dağıttı. Törende ilçede çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 23 amatör spor kulübüne başta eşofman takımı, yağmurluk, tişört gibi antrenman malzemeleri desteği sağlandı. Süper Lig ekibi Fatih Karagümrük’te forma giyen profesyonel futbolcu Efe Tatlı da törende gençlerle buluştu. Gençlerden gelen soruları da yanıtlayan Tatlı, başarılı bir sporcu olmak için neler yapılması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Öte yandan, programda Sultangazi Belediyesi’nce düzenlenen Amatör Futbol Kulüpleri Dostluk Turnuvası’nda başarılı olan takımlara da ödülleri takdim edildi. Turnuvada başarılı takımlara kupalarını ve madalyalarını, Başkan Dursun ile protokol üyeleri takdim etti. Sultangazi Belediyesi’nin bu yıl düzenlediği turnuvaya 3 kategorideki 12 takımla toplam 540 genç sporcu katılmıştı. Turnuvayla hem yetenekli sporcular ön plana çıktı, hem de kulüpler arasındaki dostluklar güçlendi.

Yeni Yıl Müjdesi!

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi Belediyesi olarak her zaman hem gençliğin hem de sporcularımızın yanında durmaya gayret ediyoruz. Gençlerimiz için sunduğumuz imkânlarımızı da geliştirmeye devam ediyoruz. Yunus Emre Mahallemizde, içerisinde aynı anda farklı farklı branşlarda spor yapılabilecek spor salonuyla, yarı olimpik yüzme havuzuyla ve daha birçok imkânlarıyla, 25 bin m2lik inşaat alana sahip çok güzel bir spor tesisinin temelini 2022 yılında atıyoruz. Bu tesisimizin inşaatını da inşallah 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında tamamlayacağız.” dedi.

‘Devletimiz Yanımızda’

Sporla ilgili çalışmalarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın büyük desteğini gördüklerini söyleyen Başkan Dursun, “Elbette imkânlarımız var ama bu imkânlarımızı gençlerimize farklı farklı alanlarda sarf etmek istiyoruz. O yüzden devletimizin verdiği destek bizim için oldukça önemli. Devletin gücünün de arkamızda olduğunu hepiniz bilmelisiniz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu her daim, bir ihtiyacımız olduğunda bizim yanımızda olan, Sultangazi’de hizmet üretme adına bizi güçlendiren, motivasyonumuzu artıran liderlerdir. Bu yönüyle hem kendi adıma hem de Sultangazi adına teşekkürlerimi iletmek isterim.” diye konuştu.

Başkan Dursun’dan Gençlere Müjde

Gençlere yönelik müjdeler veren Başkan Dursun, konuşmasına şöyle devam etti: “Göreve geldiğimiz günden beri hemen hemen tüm spor alanlarını yeniledik. Şehir ormanlarımızı pırıl pırıl bir hale getirdik ve oradaki spor alanlarımızı baştan aşağı yeniledik. Şimdi inşallah Habipler Mahallemizde çok güzel bir yüzme havuzunu en kısa zamanda açmış olacağız. Oradaki tesisimizin inşaatı yüzde 95 oranında bitti. Tamamladığında ayrıca, Sultangazi’nin bir e-spor kulübü de olacak. Artık e-spor alanında da güçlü bir Sultangazi istiyoruz. İnşallah yeni bir branş olarak e-spor kulübünü de açmış olacağız. 2022 yılının Eylül ayında bitirmeyi planladığımız tesisimizde de, yine çok güzel birer yüzme havuzunu, güreş salonunu ve masa tenisi ile bilardo salonlarını sizlere emanet etmiş olacağız. Böylece çok güzel bir gençlik ve spor merkezini 2022 yılında tamamlamış ve sizlere armağan etmiş olacağız.”

Ardı ardına sıralanan müjdeleri duyan gençler çok mutlu oldular. Başkan Dursun, gençlerin alkışları karşısında sık sık konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

Yılın 365 Günü Sultangazi’de Spor Var!

Sultangazi’de sporun yıl boyunca devam ettiğini söyleyen Başkan Dursun, “Bu tür faaliyetlerimizin yanı sıra, sporcularımız için de yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yaz Spor Okullarımızla ve Spor Akademilerimizle gençlerimiz, yılın 365 günü spor yapma imkânına sahip oluyorlar. Bu sene, spor okullarımızda yaklaşık 12 bin genç kardeşimizi, 13 farklı branşta sporla buluşturduk.” dedi.

Sporun ve Sporcunun En Büyük Destekçisi: Sultangazi Belediyesi

Sporu ve sporcuyu güçlü bir şekilde desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Dursun, “Bu akşam, 30 bin adet spor malzemesinin dağıtım törenindeyiz. Az bir sayı değil. Bu malzemeleri dağıtmadan önce spor kulüplerine ihtiyaçlarını sorduk ve ihtiyaç duydukları malzemeleri kendilerine teslim ediyoruz. Rastgele bir dağıtım gerçekleştirmiyoruz. Öte yandan, küresel salgın döneminde sizler hem spor alanlarından hem de müsabakalardan uzak kaldınız. Amatör futbol kulüplerimiz, bir turnuva ihtiyacı hissediyoruz, dediklerinde çok hızlı bir şekilde gerekli düzenlemeleri yaptık, gerekli lojistik desteği sağladık ve bu dostluk turnuvamız gerçekleşti. Burada en önemlisi dostluk ve kardeşlikti. Çok güzel bir futbol turnuvası oldu.” ifadelerini kullandı.

Sultangazi, Sporun Her Alanında Çok Başarılı

Sultangazili gençlerin birçok branşta başarılar kazandığını ve gurur kaynağı olduklarını belirten Başkan Dursun, “Gençlik ve Spor Kulübümüzün çok güzel bir de basketbol takımı var ve ben o genç kardeşlerimi de başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca, Gençlik ve Spor Kulübümüzün çok güzel bir de kız voleybol takımı var. Onlar da çok güzel başarılar kazanacaklar, ben onlara güveniyorum. Onları da her daim destekleyeceğiz. Bizim karate, tekvado, güreş, okçuluk ve diğer branşlarda da birçok şampiyonluk getiren başarılı kardeşlerimiz var. Onları eğitecek kadrolarımızı da güçlendiriyoruz.” dedi.

‘Hem bugünümüzsünüz hem de yarınımızsınız’

Başkan Dursun, sözlerini şöyle tamamladı: “Aslolan, gençlerimizin her türlü sportif faaliyeti gerçekleştirebileceği nitelikli alanları ilçemize kazandırmaktır. Sizleri hayata hazırlamak bizler için çok önemli, çünkü sizler bizim için çok değerlisiniz. Hem bugünümüzsünüz hem de yarınımızsınız, geleceğimizsiniz. Hem eğitimde, okulda başarılı olcağız hem de sporda başarılı olacağız ve böylece çok güzel bir Sultangazi’yi hep beraber inşa edeceğiz. İlçemizi hep beraber Sultanşehir yapacağız, bunu hep beraber başaracağız. Hepinize can-ı gönülden teşekkür ediyorum ve hem eğitim hayatınızda hem de spor hayatınızda sizlere başarılar diliyorum.”

Geleceği İhya Edecek Nesiller

Gençlerle buluştuğu için çok mutlu olduğunu belirten AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, şöyle konuştu: “Bugün Sultangazi Belediyemizce, genç kardeşlerimize ve spor kulüplerimize, her yıl yapıldığı gibi bir malzeme dağıtım töreni gerçekleştiriliyor. Ben, kıymetli Belediye Başkanımıza hem teşekkür ediyorum hem de kendisini tebrik ediyorum. Sizlere hem eğitim hayatınızda hem de spor hayatınızda başarılar diliyorum. Bir nesil bir devleti ihya eder. Gelecek nesiller olarak sizler bu devleti ihya edecek nesillersiniz. Bu güzel organizasyondan dolayı Sultangazi Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Sporda Birlik ve Beraberlik Mesajları

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel “Belediye Başkanımızın amatör spor kulüplerimize sunduğu büyük destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bütün takımlarımıza, genç kardeşlerimize bundan sonraki spor hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

BBP Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz da, “Her alanda olduğu gibi spor alanında da birlik olmaya devam edeceğiz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘Bu faaliyetler çok kıymetli ve çok yararlıdır’

Sultangazi İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta, “Spor her zaman iyidir, her yaşta iyidir. Gençler, spor yaptığınız için mutlu olmalısınız. Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş ise “Eğitim yalnızca ders kitaplarıyla olmaz. Bu akşam, eğitim sistemimizin başka bir yönünü görüyoruz. Sporla uğraşan gençlerin kötü alışkanlıkları olmaz. O yüzden bu faaliyetler çok kıymetli, çok yararlı faaliyetlerdir. Belediye Başkanımıza, hem spora hem de millî eğitime katkılarından dolayı bütün öğrencilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Kaybedeni Olmayan Turnuva

Başkan Dursun’un ilçedeki kulüplere büyük bir destek verdiğini belirten Sultangazi Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Burak Ateş, şöyle konuştu: “Çok genç bir ilçeyiz. Yaklaşık 150 bin genç kardeşimiz ilçemizde yaşıyor ve bu genç kardeşlerimiz birer sporcu adayı aslında. Spora desteğin geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz. Spor yapan gençler, vatanına, milletine, ailesine her zaman yararlı olan gençler olmuşlardır. Bu yıl üç statta, 450 gencimizle birlikte çok güzel bir turnuva gerçekleştirdik ve bu turnuvanın kaybedeni olmadı. Turnuvadan sonra, böyle bir gece yaparak genç kardeşlerimizle buluşmak istediğimizi Başkanımıza iletmiştik. Başkanımız bizleri kırmadı ve bu güzel gecede buluştuk. Başkanımız her açıdan çok büyük desteklerde bulunuyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı Yasin Bakırcı da, “Sultangazi Belediyemiz her yıl amatör spor kulüplerimize malzeme desteği yapıyor. Gençliğin her zaman yanında olan Sultangazi Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.