Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde EKPSS Hazırlık Kursları başladı

Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde EKPSS Hazırlık Kursları başladı

Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı(EKPSS)’na hazırlık kursları başladı. Sınava başvuru yapan 46 engelli vatandaşa ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirildi. Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Engelli kardeşlerimizin önlerindeki engelleri kaldırmak için belediye olarak büyük gayretle çalışıyoruz” dedi.


Engelli bireylerin sosyal hayatta daha çok var olmaları için çalışmalarını sürdüren Sultangazi Belediyesi Sezai Karakoç Engelliler Koordinasyon Merkezi, bu yıl da EKPSS hazırlık kurslarını başlattı.

Sultangazi Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 2022 yılında hayata geçirilen proje kapsamında bu sene kursa başvuru yapan 46 öğrenci için ‘EKPSS Hazırlık Kursu Kitap Dağıtım’ programı düzenlendi. Sezai Karakoç Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Halk Eğitim Müdürü Aziz Akdoğan ve çok sayıda öğrenci katıldı.  

“Türkiye birincileri ilçemizden çıksın diye çalışıyoruz”

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapıldığını vurguladı; “Bugün Sultangazi’de Sezai Karakoç Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi'ndeyiz. Burası çok güzel bir kültür merkezi oldu. Ama kültür merkezimizin engellilere yönelik hizmet vereceğimiz alanı bizim için çok daha önemli. Onların önündeki engelleri de kaldırıyoruz. Bugün de EKPSS ile ilgili bir hazırlık dönemi başlatıyoruz. Engelli kardeşlerimizden 46 başvurumuz oldu. Onları EKPSS’ye hazırlayacağız. 2022 yılında başladık. Başladığımız yıl Türkiye birincisini çıkartmıştık. İnşallah bundan sonra da Türkiye birincilerinin Sultangazi’den çıkması için belediye olarak elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Engelli kardeşlerimizin önlerinde engel olarak ne varsa en başta da zihinlerde olan engelleri kaldırmak için gayret edeceğiz. Fiziki engelleri kaldırmak için gayret edeceğiz. Hem engelli kardeşlerimiz için hem de Sultangazi’de yaşayan bütün komşularımız için çalışmaya devam edeceğiz. İyi bir eğitim süreci olmasını umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘Engelsiz Saatler’ Projesi

Engelliler Merkezi’nde, “Engelsiz Saatler” projelerinin olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “Engelli kardeşlerimize bakan anneler, babalar veya başka kişilerin zamana ihtiyacı olduklarını biliyoruz. Hastaneye giderken veya herhangi bir komşusuna giderken engellisini yanında taşımak kadar zor bir şey yoktur. Dolayısıyla biz ‘Engelsiz Saatler’ projemizle bu saatleri o kardeşlerimize vereceğiz. O engelliye biz bakacağız. Evinden alıp tekrar evine götüreceğiz. Ama engelliye bakan aileye zaman hediye etmiş olacağız. Onun o zamanı kendi başına geçirmesi için bir zaman dilimi tanımış olacağız. Böylece bu merkezimizde ‘Engelsiz Saatler’ projemizde başlamış oluyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Program kitap dağıtımının ardından çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.