Sultangazi Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarına Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İlçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına hız veren Sultangazi Belediyesi, Cebeci Mahallesi 2486 sokakta ağaçlandırma çalışması yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras; yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Bu bilinçle hareket ederek uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumak en önemli görevimizdir" dedi. 
Cebeci Mahallesi'ndeki ağaç dikme törenine Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, Cebeci Mahalle Muhtarı Muhammet Ayşan ile semt sakinleri katıldı. 

Burada konuşma yapan  Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Ağacı ve yeşili korumak herkesin insanlık görevidir. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras; yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Bu bilinçle hareket ederek uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumak en önemli görevimizdir" dedi. 

Sultangazi Belediyesi olarak ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmayı amaçladıklarını ifade eden  Başkan Dursun, "Yeşil alan ve çevre yatırımlarıyla beraber parklarımızı da güvenli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla 6 parkımıza kamera güvenlik sistemi kurduk. Tüm parklarımızı güvenlik sistemleriyle donatacağız" diye konuştu. 

AK Parti ilçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu'da kısa bir selamlama konuşması yaparak ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarının önemine dikkat çekti. Program sonunda Başkan Dursun ve protokol mahalle sakinleriyle birlikte ağaç dikimi gerçekleştirilirken, sardunya çiçeği dağıtımı yapıldı.