Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Sultangazi Belediye Meclis'i ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan  Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, yapılacak tüm çalışmalarda adaleti ön planda tutacağını söyledi. Başkan Dursun, "Sultangazi'de yaşayan tüm kesimler, bizim için aynı mesafededir. Aynı hizmeti, aynı çabayı ve aynı gayreti tüm ilçe halkımıza eşit şekilde yansıtacağız. Asla kimseyi ötekileştirmeyecek, dokunmadık bir el, gönlüne girilmedik insan bırakmayacağız" dedi.

Sultangazi Belediyesi'nde 31 Mart Mahalle İdareler Genel Seçimleri'nden sonra oluşan Meclis, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Sultangazi Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen oturumu, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman  Dursun yönetti. Toplantının açılışında konuşan Başkan Dursun, "Önümüzdeki 5 yıl içinde Sultangazi'ye hizmet götürecek kadrolar buradadır. İlçemize ve hepimize hayırlı olsun. Umarım 5 yıllık süreç içinde çok güzel kararlar alırız" dedi.

"Sultangazi'nin her mahallesine eşit ve adil hizmet götüreceğiz" diyen Başkan Dursun, yapılacak tüm çalışmalarda adaleti ön planda tutacağını söyledi. Başkan Dursun, "Sultangazi'de yaşayan tüm kesimler bizim için aynı mesafededir. Aynı hizmeti, aynı çabayı ve aynı gayreti tüm ilçe halkımıza eşit şekilde yansıtacağız. Asla kimseyi ötekileştirmeyecek, dokunmadık bir el, gönlüne girilmedik insan bırakmayacağız" dedi. 

İlçeye yapılacak tüm bu hizmeti, Sultangazi Belediye Meclis'i ile gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Dursun, "Bu çalışmaları yaparken Meclisimizle uyumlu bir süreç yaşayacağımıza gönülden inanıyorum" diye konuştu. 

Başkan Av. Abdurrahman Dursun'un konuşmasının ardından söz alan Meclis üyeleri dilek ve temennilerini dile getirdi. Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda Meclis Başkan Vekilliği'ne Av. Hasan Esat İlhan seçildi. 
Oturumda ayrıca başkanlık divanı, belediye encümeni ve ihtisas komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Marmara Belediyeler Birliği ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyelerinin de seçimi yapıldı.