Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Sultangazi İlçemizin Sultan bir şehir olması için büyük gayret gösteriyoruz

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Sultangazi İlçemizin Sultan bir şehir olması için büyük gayret gösteriyoruz

Ardahan’ın birbirinden güzel lezzetleri Anadolu Kültür Festivali kapsamında hafta boyunca Sultangazililerle buluştu. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un da katıldığı 4. Geleneksel Ardahan Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri, ardında birbirinden renkli görüntüler bırakarak sona erdi.

Sultangazi Belediyesi, Anadolu’nun tarih kokan şehirlerinin lezzetlerini, kıyafetlerini, müziklerini kültürlerini Anadolu Kültür Festivali ile ilçe sakinlerine tanıtmaya devam ediyor.  Sultangazi’de bu kez hafta boyunca Ardahan rüzgarı esti.

Sultangazi Belediyesi’nin İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği ile birlikte düzenlediği 4. Geleneksel Ardahan Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri protokol töreni renkli etkinliklere sahne oldu. Programa Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği Başkanı Mustafa Darboğaz, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun şunları söyledi: “Sultangazimizde Anadolu Kültür Festivali kapsamında yöresel günlerimizi devam ettiriyoruz. Bu hafta Ardahanlılarımızı ağırladık. Ardahanlılar, her zaman Sultangazi’de birlik ve beraberliği, vatanına milletine bağlılıklarını güçlü bir şekilde ifade eden hemşehrilerimizdendir. Dolayısıyla biz burada sadece yöresel günlerimizi tanıtmıyoruz. Örflerimizi, adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi de tanıtıyoruz.

Sultangazi herkesin birlik, beraberlik içerisinde huzurla yaşadığı güzel bir şehir, sultan bir şehir olması için de elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz. Çok çalışıyoruz, güzel bir ekibimiz var, güzel işler çıkarıyoruz, 24 tane koca bina yapmışız, bu kadar ekonomik sıkıntının olduğu bir dönemde okullar yapmışız, kültür merkezleri yapmışız, otoparklar yapmışız.

Yine, büyük bütçeli ihaleleri iptal etmişiz, hizmet araçlarımızı kiralama yerine kendi öz kaynaklarımızla satın almışız, 104 aracımızı kendi bünyemize katmışız, bugüne kadar herhangi bir kamu bankasından veya özel bankadan kredi kullanmamışız, tek kuruş faiz ödememişiz. Bütün paramızı doğru yöneterek, elimizdeki arsaları değerlendirerek hizmet üretiyoruz, bundan sonra da Sultangazi’yi Sultan Şehir yapmak için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz.  Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.“

Konuşmalardan sonra, misafirlerle birlikte sahnede hatıra fotoğrafı çekildi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve beraberindekiler, vatandaşlara Ardahan’ın yöresel lezzeti hamur çorbası ikram etti.