Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'dan Amatör Spor Kulüplerine 2 Milyon TL Nakdi Destek

 

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, geleceğin sporcularını yetiştiren amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Destek programıyla 27 spor kulübüne 2 milyon TL nakdi destekte bulunuldu.

Spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta gösteren Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, ilçedeki amatör spor kulüplerini desteklemeye devam ediyor.  Güreşçi, tekvandocu, futbolcu kısacası geleceğin sporcularını yetiştiren amatör spor kulüplerinin bir çok ihtiyacını karşılayabilmesi için nakdi yardımda bulunuluyor.

İlçe genelinde farklı branşlardaki 27 amatör spor kulübü için Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Destek Programı düzenlendi.  Programa Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, basın mensupları, amatör spor kulüplerinin yöneticileri ile çok sayıda sporcu katıldı.

 

Eğitim sporsuz, spor eğitimsiz olmaz!

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sporla birlikte eğitimin de aksatılmamasının gerektiğini belirterek; “Sultangazi sporcularımızın çok güçlü olduğu bir ilçemiz. Eğitimin çok önemli olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Derslerinize çok çalışın ama sporunuzu da aksatmayın. Çok başarılı sporcular olun. Hep söylediğimiz gibi eğitim olmazsa olmaz! Eğitim kalitesinin düşük olduğu bir sporcu profili düşünülemez. Bizler Sultangazi Belediyesi Spor Kulübümüzde eğitime çok önem veriyoruz.” diye konuştu.

 

“Sultangazi Belediyesi Spor Kulübümüz çok başarılı”

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ; “Şuanda İstanbul’un en güçlü spor kulübüyüz. 21 branşta Türkiye’nin en çok lisanslı sporcusuna sahip olan belediyeyiz. Art arda aldığımız başarılar da bunun kanıtıdır. Yakın zamanda Avrupa Şampiyonasında iki şampiyonluk elde ettik.

Bir sporcumuz da ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Yaklaşık bir ay önce de beş yaşında tekvandoya başlamış, 9 yaşında Avrupa Şampiyonasında 2. olan minik bir kardeşimiz var. Sporcularımız bizlerin göğsünü kabartıyor, sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.

 

27 Spor Kulübüne 2 Milyonluk Destek

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun; “Sadece Sultangazi Belediyesi sporcularına değil, ilçe genelindeki amatör spor kulüplerine destek oluyoruz. Bu kapsamda 2 milyon liralık nakdi destek sağlayacağız” diye belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Her fırsatta eğitimi ön planda tutan, öğrencilerimizi spora teşvik eden, spora ve sporcudan desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a tüm öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 2 milyonluk sembolik çek yöneticilere teslim edildi. Program, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.