Sude’den İhtiyaç Sahiplerine Destek

Sultangazi Aile Destek evi, pandemi sürecinde de ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Giyimden gıdaya, medikalden temizlik malzemelerine kadar birçok malzeme desteği sağlayan SUDE, ihtiyaç sahiplerine koronavirüs sürecinde de destek oluyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Sultangazi Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor, zor günlerinde onları yalnız bırakmıyor.

Sultangazi Aile Destek Evi (SUDE), hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü oluşturuyor. Hayırseverlerin bağışladığı sıfır ürünler, SUDE’de ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor.  İhtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi, temizlik malzemeleri, kırtasiye, medikal gibi temel ihtiyaç malzemeleri sağlayan SUDE, pandemi sürecinde de vatandaşa destek olmaya devam ediyor.

Yapılan incelemeler sonucunda Sultangazi Aile Destek Evi’nden yararlanma kriterlerine sahip olduğu tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler, pandemi sürecinde de sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak buradan alışveriş yapabiliyor. İhtiyaç sahipleri bu süreçte özellikle temizlik ve giyim ürünlerine yöneliyor.

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sosyal yardımların pandemi süreci ve Ramazan ayı boyunca devam ettiğini belirtti. Başkan Dursun, ihtiyaç sahibi ailelerin yardım taleplerine uzmanların aileyi ve yaşadıkları evi incelemeleri sonucunda yanıt verildiğini belirtti.

Başkan Dursun, “Yapılan incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi ailelerimize tanımladığımız kartla, Sultangazi Aile Destek Evi’nden neye ihtiyacı varsa onu temin etmesini sağlıyoruz. Sude ile bir yılda 5.000’den fazla ailemize 2.5 milyon lira civarında bir yardımda bulunduk. İlçemizde yardım eli uzatılmayan ihtiyaç sahibi ailemiz kalmasın diye çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.