Sosyal Mesafede ‘O’ An Resim Sergisi VEGA AVM’de Ziyaretçilerini Bekliyor

Sultangazi Belediyesi’nin bu yıl İbn-i Sina Kültür, Sanat ve Sağlık Sezonu kapsamında düzenlediği “Sosyal Mesafede ‘O’ An Fotoğraf Yarışması” büyük ilgiyle karşılanmış, Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce fotoğraf sever yarışmaya katılmıştı. Şimdi, yarışmada dereceye girmiş, pandemi döneminde yaşananlara ışık tutan birbirinden dokunaklı fotoğrafların yer aldığı Sosyal Mesafede ‘O’ An Resim Sergisi, VEGA AVM’de vatandaşlarla buluşuyor.

Sahip Olunan Değerlerin Kıymetini Daha İyi Anlamak İçin

Sultangazi Belediyesi, Covid-19 salgın döneminin hatıralarını canlı tutarak aile, dostluk gibi değerlerin kıymetinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla, “Sosyal Mesafede ‘O’ An” isimli bir fotoğraf yarışması düzenlemişti. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun(TFSF) işbirliğiyle düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen yüzlerce fotoğraf, duayen isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilmiş ve bu zorlu değerlendirme sürecinin ardından dereceye giren fotoğrafların sahipleri, düzenlenen görkemli törenle ödüllerine kavuşmuştu.

Çarpıcı Anlardan Oluşan Bir Sergi

Yarışmada dereceye girmeye hak kazanmış fotoğraflar, şimdi VEGA AVM’de vatandaşlarla buluşuyor. Karantinadaki anneannesine ancak naylon bir perde aracılığıyla sarılabilen çocuğun yer aldığı “Hasret”, artık neredeyse herkesin en az bir kez yaptırdığı PCR testini çarpıcı bir şekilde yansıtan “Test”,  sık safların sosyal mesafe sebebiyle aralanmak zorunda kalışını hüzünlü bir şekilde yansıtan “Pandemide İlk Cuma” gibi birbirinden çarpıcı fotoğraflardan oluşan “Sosyal Mesafede ‘O’ An Resim Sergisi”, ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşatıyor. Sergi, VEGA AVM’nin ikinci katında ziyaretçilerini bekliyor.