Şems Trio, En Sevilen Anadolu Ezgilerini Sultangazililer İçin Seslendirdi

Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim, Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında Sultangazi’ye konuk olan Şems Trio (Üçlüsü) keyifli bir konser düzenledi. En sevilen Anadolu ezgilerini seslendiren sanatçılara Sultangazililer de sık sık eşlik etti.

Sultangazi Belediyesi, birbirinden ilgi çekici etkinlikleriyle ilçe sakinlerini kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyor. Dolu dolu devam eden Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim, Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında birçok atölye, tiyatro gösterisi, söyleşi ve seminere imza atan belediyenin bu etkinlikleri vatandaşlardan da ilgi görüyor. Sezon kapsamında Sultangazi’ye konuk olan Şems Trio da, dinleyenlere keyifli anlar yaşatan bir konserle en sevilen Anadolu ezgilerini seslendirdi. Konsere Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un eşi Tuba Dursun, Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  İsimlerinin Daveti ile ŞEMS Olan Üçlü

“Dostluklarının Dem’ini müzikal birikimleriyle harmanlayan üç müzisyenin yolculuğu…” Şems Trio, üç müzisyen arkadaşın bir araya gelerek oluşturduğu bir grup ve kendilerini böyle tanıtıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda çıkardıkları “Efkâr” albümünün arka kapağında yer alan bu tanımın devamındaysa şu ifadeler yer alıyor: “Doğup büyüdükleri Türkiye coğrafyasındaki derin kültürün izleri, onların yorumlardaki bilgeliği ve erdemi oluşturuyor. İsimlerinin daveti ile ŞEMS olan üçlü. Hem Anadolu’nun ışığına hem Şems’in aşkındaki Efkâr’a ses oluyor.”

Grubun adı, sanatçıların isimlerinin baş harflerinden oluşuyor: Şeyhmus Fidan (Vokal, akustik gitar, klasik gitar), Murat Süngü (vokal, çello, duble bass) ve Selçuk Murat Kızılateş (vokal, bağlama, lavta).

En Yüksek Enerji Sultangazi’de

Baştan sona oldukça keyifli geçen konserde Sultangazililer, Anadolu kokulu ezgilere coşkuyla eşlik ettiler. Konser sırasında ara ara dinleyicilerle sohbet eden sanatçılar da, “Şu ana kadar düzenlediğimiz konserler arasında en yüksek enerjiyi sizlerden aldık. Teşekkür ederiz.” dediler.