SEDA’dan Büyük Başarı

Sultangazi Eğitim Destek Akademisi (SEDA), öğrencilerini üniversite ve liselerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. SEDA'nın çatısı altında YKS'ye hazırlanan 357 öğrenci çeşitli üniversitelere yerleşmeye hak kazandı. Öte yandan LGS’ye hazırlanan yüzlerce kişi yüksek taban puanı ile öğrenci alan liselere yerleşme başarısı gösterdi.

Sultangazi Eğitim Destek Akademisi (SEDA), lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencileri yalnız bırakmıyor, onlara ücretsiz eğitimler veriyor. SEDA, öğrencilerini üniversitelerle ve liselerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor.. Merkezi sınavlara hazırlık kursları sayesinde 357 öğrenci üniversiteye yerleşmeye hak kazandı. İçlerinden 6 öğrenci, tıp fakültesi kazanarak ilçenin gurur kaynağı oldu. Öte yandan LGS’ye hazırlanan yüzlerce kişi yüksek taban puanı ile öğrenci alan liselere yerleşme başarısı gösterdi.

Merkezi sınavlarda SEDA'yı farklı kılan en önemli nokta her öğrenciye özel başarı programları oluşturması ve öğrenci ve aile ilişkilerini de programa dahil etmesi. Öğrenmenin bir amaç değil bir süreç olduğu fikrinden yola çıkan SEDA, her öğrenciye öğrenmeyi öğretiyor ve böylece öğrencinin eline hazır balık vermek yerine ona nasıl balık tutulacağını öğretiyor. SEDA'nın çatısı altında merkezi sınavlara hazırlanan  Sultangazili gençler,  liselere giriş sınavı LGS ile üniversiteye giriş sınavı YKS’de bir çok başarı elde etti.

2018-2019 eğitim öğretim yılının başında SEDA’ya 642 öğrenci başvurdu. Yıl sonunda üniversiteyi kazanan 640 öğrenciden 357 öğrenci önemli başarılar elde ederek üniversiteyi kazandı. 6 öğrenci tıp fakültesine, 15 öğrenci hukuk fakültesine, 6 öğrenci eczacılık ve diş hekimliği fakültesine, 45 öğrenci mimarlık ve mühendislik fakültesine,13 öğrenci hemşirelik, 37 öğrenci öğretmenlik ve 236 öğrenci de diğer fakültelere yerleşti. LGS'de ise 2 öğrenci Sakıp Sabancı Anadolu Lisesine, 7 öğrenci Fen Liselerine, Vefa Anadolu Lisesi, Pertevniyal Anadolu Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Çemberlitaş Anadolu Lisesi olmak üzere 167 öğrenci merkezi sınav ile alım yapan liselere yerleşti. Böylece SEDA, bir kez daha başarısını göstermiş oldu.