Polis Atlı Birlikleri Sultangazi Şehir Ormanları'nda

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis atlı birlikleri, Sultangazi Şehir Ormanı’nda da devriye görevine başladı. Özellikle hafta sonu yoğun kalabalığın olduğu Şehir Ormanları’nın güvenliği artık atlı polislerden sorulacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis atlı birlikleri, asayişin sağlanması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Atlı Polis Birliği’ndeki personel, temel at biniciliği ve ileri düzey binicilik eğitiminden geçiyor. Eğitim verildikten sonra belirli görev bölgelerinde bulunan Polis Atlı Birliklerinde göreve başlanıyor.

İstanbul'da bulunan polis atlı birlikleri toplumsal olaylarda ve devriye hizmetlerinde görev alıyorlar.  Özellikle Taksim Meydanı ve Sultanahmet gibi turistik yerlerin güvenliğini sağlayan atlı birliklerin, yeni adresi Sultangazi oldu.

Polis atlı birlikleri Sultangazi Şehir Ormanları olarak adlandırılan Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Şehir Ormanları’nda görev yapmaya başladı. Özellikle hafta sonu yoğun kalabalığın olduğu Şehir Ormanları’nın güvenliği artık atlı polislerden sorulacak. İlk devriyelerini atan birlikler, vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.