Otomobil Severler, Sultangazi Şehir Ormanı’nda Biraraya Geldi

Türkiye’nin farklı yerlerinde gelen otomobil severler, Sultangazi Şehir Ormanı’nda düzenlenen piknikte  buluştu. 81 ilden bir çok  otomobil severin araçlarıyla katıldığı etkinlikte, araç modifikasyonu hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Alibey Havzasının muhteşem doğasını  çevreleyen, yeşille mavinin harmanlandığı Sultangazi Şehir Ormanları farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen otomobil severler, Sultangazi Şehir Ormanı’nda buluştu. 

81 ilden birçok otomobil severin araçlarıyla katıldığı etkinlikte, araç modifikasyonu hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi. Program sonunda ise otomobil severler Alibey Havzasının muhteşem doğası karşısında piknik yaptı. 

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun da otomobil severleri yalnız bırakmadı. Otomobil severlerin yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi alan Başkan Abdurrahman Dursun, ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Başkan Dursun, "Bugün burada önemli bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir araya gelen arkadaşlarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  'Çocuk istismarına hayır'  diyerek geçen yıl başlattıkları bu buluşmalarla sosyal mesaj veriyorlar. Sosyal medya aracılığıyla değerli arkadaşlarımızın böyle bir önemli konuya dikkat çekmek ve biraya gelebilmeleri sosyal medyanın gücünü de ortaya koymaktadır" dedi. 

"DOĞANIN MUHTEŞEM GÜZELLİKLERİNE EŞLİK EDİN"

Konuşmasında tüm İstanbulları Sultangazi Şehir Ormanları'na davet eden Başkan Dursun, "Herkesi yaz aylarının güzelliklerini Sultangazi Şehir Ormanları’nda yaşamaya davet ediyorum. Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Şehir Ormanları; yeşil dokusuyla, piknik ve fonksiyon alanlarıyla misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Mimar Sinan’ın bizlere emanet ettiği Mağlova ve Güzelce Su Kemerleri ile birlikte burada doğanın muhteşem güzelliklerine eşlik edecek, İstanbul’un tarihi ve yeşil dokusuna bir kez daha hayran olacaksınız" ifadelerini kullandı. 

“AMACIMIZ BURADA DOSTLUK BULUŞMASIYDI”

Grup Temsilcisi Erdem Dertsiz, "Türkiye'nin bir çok bölgesinden otomobil meraklısı arkadaşlarla biraraya geldik. Amacımız burada dostluk buluşmasıydı. Araçlarımız hakkında bilgi alışverişi yapmak ve araçlarımızın ekstra özellikleri hakkında konuşmak için toplandık. Bizim araçlarımız piyasada egzoz şeklinde dolaşan araçlar değil. Daha çok iç aksamları, farları, özel olarak yapılmış araçlar modifiye aşkı da içerden gelen bir şey” diye konuştu. 

“GERÇEKTEN ÇOK SICAK BİR ORTAM VAR”

Sakarya’dan katılan Mehmet Karaman, “Ben Sakarya’dan katılıyorum. Arkadaşlığı, dostluğu burada yaşamak için geldim. Gerçekten çok sıcak bir ortam var. Burada arkadaşlar ile birlikte bilgi alışverişi yaptık. Araçlarımız hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Ortam çok güzel her şey güzel burada” dedi.