KURBAN BAYRAMI MESAJI

Dini bayramların en büyük özelliği tüm inananları aynı manevi iklim ve gönül dünyasında birleştirmesidir. Yeryüzünde zulmü ortadan kaldırmak ve mazlumun yanında olmak üzere vazifeli olan bir inancın mensupları olarak bizler; bir yandan Kurban Bayramı'nın sevincini yaşarken diğer yandan yakın ve uzak coğrafyadaki kardeşlerimizin dertleriyle de hüzünlenmekteyiz.

Bayramlarımız; bizlere kazandıracağı paylaşma, karşılıksız sevgi ve yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi yükseltmenin yanında bu manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına da bir vesiledir.

Toplumda birlik, dirlik, dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu ortak değerlerimizin anımsandığı bu mübarek günlerin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sevgi, barış ve hoşgörünün hüküm süreceği günlerin müjdecisi olmasını dilerim.

Sultangazi Belediye ailesi olarak başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, herkese sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmesini temenni ederiz

 

                                                                                                                                                                         Av.Abdurrahman DURSUN

                                                                                                                                                                                BELEDİYE BAŞKANI