Gazi ve Zübeyde Hanım Mahallelerinin Tapu Sorunu Çözülüyor

Sultangazi Belediyesi, Gazi ve Zübeyde Hanım Mahalleleri'ndeki tapu sorununu çözüme kavuşturuyor. Toplam 117 tapunun en kısa zamanda sahiplerine ulaşması hedefleniyor.

Yayla Mahallesi'nde 30 hektarlık bir alanı kapsayan imar uygulaması neticesinde tapu malikleri parsellerine kavuşmuş, tapular düzenlenen törenle sahiplerine verilmişti. Sultangazi Belediyesi, ilçe halkının mağduriyet yaşamaması adına tapu ve imar sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Başkan Dursun, Bakan Kurum ile Görüştü

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'un Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşme neticesinde Gazi ve Zübeyde Hanım Mahallelerindeki tapu ve mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor. Görüşmede; 1985 yılından bu yana yapılaşmış ve Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan yapıların tapularının sahiplerine verilmesi için gerekli adımlar atıldı. Taşınmazların belediyeye devredilmesinin ardından iki mahallede toplam 117 tapu, en kısa zamanda sahiplerine ulaştırılacak.

İSKİ'nin Çalışması Bekleniyor

Bölgede hala tapu sorunu bulunan ve havzada kalan 687 parsel için İSKİ'nin özel hüküm çalışması bekleniyor. Çalışma yapılırsa 687 tapu daha sahibine ulaşacak.

"Sorunları tek tek çözüme kavuşturuyoruz"

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, ilçe genelindeki imar ve mülkiyet sorunlarının göreve geldikleri günden bu yana hızla çözüme kavuştuğunun altını çizdi. Başkan Dursun, Yayla Mahallesi'ndeki imar uygulaması sonrası tapu maliklerinin parsellerini aldığını belirten Başkan Dursun, " 31 Mart seçimlerinden önce bürokrasisi belediyemiz tarafından tamamlanan imar uygulaması sonrası Yayla Mahallesi'ndeki komşularımız tapularına kavuşmuştu. Şimdi kıymetli Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşme neticesinde Gazi ve Zübeyde Hanım mahallelerindeki tapu ve mülkiyet sorununu çözüme ulaştırıyoruz. Yapılan bu hizmetler sahiplenilmeyi değil, takdir edilmeyi hak ediyor" diye konuştu.