Eğitici ve Öğretici ‘Neşeli Etkinlikler Saati’

Koronavirüs nedeniyle kalabalık iftar ve sahur programlarını erteleyen Sultangazi Belediyesi, Ramazan etkinliklerini online olarak sosyal medya hesapları ve YouYube kanalı üzerinden sürdürüyor. SU-MEKANeğitmenleri, iğne oyasından çini boyamaya, oyuncak yapımından çizgi film karakteri çizmeye kadar en ilgi çeken içerikleri ‘Neşeli Etkinlikler Saati’nde paylaşıyor.

Sultangazi Belediyesi, huzur ve bereket ayı Ramazan’da bir çok etkinliği online olarak ilçe sakinleriyle buluşturmaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların zamanlarını daha verimli geçirmesi ve Ramazan ruhunu yaşayabilmesi için her gün birbirinden farklı etkinlikler sosyal medya hesapları ve YouTube Kanalından paylaşılıyor.

Büyük küçük herkesin ilgisini çekebilecek etkinliklerden biri de; Sultangazi Kadın Kültür-Sanat ve Mesleki Eğitim Akademisi (SU-MEKAN) eğitmenlerinin hazırladığı ‘Neşeli Etkinlikler Saati’oldu. Alanında uzman eğitmenler;  tel kırma, iğne oyası, nakış, çini boyama gibi el sanatlarının püf noktalarını izleyiciye gösteriyor. Ayrıca çocuklar için evdeki malzemelerle oyuncak yapımı ve çizgi film karakteri çizmeyi gösteren içerikler de sosyal medya ve YouTube üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.

Ramazan Boyunca Etkinlikler Online Devam Edecek

Sultangazi Belediyesi sosyal medya hesapları ve YouTube kanalında Ramazan boyunca; spor egzersizleri, sanat eğitim dersleri, pratik yemek tarifleri, Bilim Merkezi atölye çalışmaları, SEDA eğitim dersleri, yetenek sensin, mukabele, ozan atışmaları gibi etkinlikler Sultangazililerle buluşmaya devam edecek. Başkan Dursun sosyal medya hesaplarından online olarak ilçe sakinleri ile buluşmalar da gerçekleştiriyor.