Down Sendromlu Çocuklara Sertifika Töreni

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte harekete geçen Sultangazi Belediyesi, ‘Temel Okçuluk’ eğitimi verdiği özel çocuklar için sertifika töreni düzenledi. Çocuklar, sertifikalarını Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,un  elinden aldı.

‘Hayatı paylaşmak için engel yok’diyerekçalışmalarını sürdüren Sultangazi Belediyesi, ilçede ikamet eden özel çocukları yalnız bırakmıyor!

Onların sosyal hayata adapte olmalarını kolaylaştırmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve motor becerilerini güçlendirmek adına Down Sendromlu ve ortopedik engelli özel çocuklara Temek Okçuluk Eğitimi verildi.

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyuldu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nde verilen eğitimlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uyuldu. Öğrenciler, sosyal mesafenin korunması adına iki ayrı gruba ayrıldı. 1 ay süren derslerle eğitmenler, ata sporu olan okçuluğun inceliklerini özel öğrencilerine uygulamalı olarak gösterdi.

Eğitimi Başarıyla Tamamlayan Öğrencilere Sertifika Verildi

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında, Temel Okçuluk kursunu başarıyla tamamlayan özel çocuklar için sertifika töreni düzenlendi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci,  AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Ayvalı, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Bakırcı, Meclis Üyeleri,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ,  rehabilitasyon merkezi yönetici ve sahipleri ile kurs öğrencileri ve aileleri katıldı.

“Bir gün değil, onları her gün önemsiyoruz”

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sevgiyle aşılamayacak hiçbir engelin olmadığının altını çizdi. Başkan Dursun, “Bizlere düşen en önemli görev, özel çocuklarımıza destek olmak, onları bir gün değil her gün önemsemektir.” diye konuştu. Başkan Dursun, verilen eğitimlerin çocuklara olumlu yansıdığını belirterek, “Çocuklarımız ata sporu olan okçuluğu yakından tanıma fırsatı bulurken, arkadaşlarıyla iletişim kurma imkanı da buldu. Onların sosyal hayata adapte olmalarını sağlayacak etkinliklerimizi daha da artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler, sertifikalarını Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un elinden aldı. Başkan Dursun, özel çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.