Cumhurbaşkanı Sultangazi'de Toplu Açılış Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi'de toplu açılış törenine katıldı. Burada halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilere Sultangazi vurgusuyla cevap verdi: "24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Biz geldik, Sultangazi'yi tüm altyapısıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, ulaşımıyla, doğal gazıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern bir ilçe haline getirdik."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi'de toplu açılış törenine katıldı. Toplam değeri 1 milyar 188 milyon lira olan hizmet tesislerinin açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde yapılan açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Sultangazi İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar,  Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu,  Sultangazi Haseki Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Mesut Sönmez ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

"BİRİLERİ KONUŞUR BİZ YAPARIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına toplu açılış töreni kapsamında açılışı yapılan Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine atıfta bulunarak, "Bu hastane 600 klinik yatağı, 120 yoğun bakım yatağı, 144 polikliniği, acil servisleri ve diğer birimleriyle gerçekten modern bir hastanedir. Birileri konuşur biz yaparız" dedi.

SULTANGAZİ'YE MODERN BİR İLÇE HALİNE GETİRDİK

"24 yılda ne yaptınız?" eleştirisine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultangazi vurgusuyla cevap verdi: "Kardeşlerim bakınız sadece şu açılışı yapılan hastane bu işin en güzel ifadesidir. 24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Bu Sultangazi ne haldeydi? Ama biz geldik, Sultangazi'yi tüm altyapısıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, ulaşımıyla, doğal gazıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern bir ilçe haline getirdik. Zaten biz geldiğimizde ilçe değildi. Sonra burayı da ilçe haline getirdik. Büyükşehir Belediyemizin kentsel dönüşüm konutları, spor tesisleri, öğrenci yurdu, millet bahçesi, Habipler itfaiye binası gibi ilçemize kazandırdığımız pek çok eserin bugün açılışını yapıyoruz. Ne yaptınız diyenlere cevap. Bu sadece Sultangazi. İstanbul'u konuşmuyorum."

"BİZ AŞKINA YÜRÜYEN YORULMAZ DEDİK"

Konuşmasında kadınlara da seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hanım kardeşim ufak bir pankart açmış diyor ki; 'Tayyip dede biz seninle azmi, çalışmayı, dürüstlüğü; hayal kurup başarmayı öğrendik'. Sağ olun. Sizler bizimle oldukça bizler daha çok onurlu yol yürüyeceğiz. Tüm bu eserlerin şehrimize kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Zaten şu anda bu katılım, haftanın bugününde bir şeyi gösteriyor. Ne diyor? 'Biz aşkına yürüyen yorulmaz' dedik yorulmadık" ifadesini kullandı.

"MURSİ KARDEŞİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin darbe sonucu görevden uzaklaştırılması ve mahkeme salonunda hayatını kaybetmesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Esaretten şahadete yürüyen Mısır halkının seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Ve ne yazık ki aynı tarihte içeri alındı ve aynı tarihte maalesef 6 yıl sonra cezaevinde mahkeme salonunda şahadete yürüdü. Darbeyle devrildiğinde bize Mursi'nin sonunu hatırlatanların bugün aynı çirkinliği sergiliyor olmaları önümüzdeki kirli zihniyetin hala varlığını sürdürdüğünü işaret ediyor. Bize Mursi'yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz. Şu anda unutmayın Pazar günü yapılacak seçimde; bir tarafta bize Mursi'yi hatırlatanlar var diğer yanda adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var. Onun için şu 5 gün çok önemli; durmak yok, yola devam. Çok koşacağız, çok çalışacağız. Ben şunu söylüyorum. Zalimler için yaşasın cehennem."

"SANDIKLARDA MİLLİ İRADENİN TECELLİSİNE HAZIR MIYIZ?"

23 Haziran'da yapılacak İstanbul Mahalli idareler Seçimine de vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Pazar gününe kadar kararlı mıyız? Sandıklarda milli iradenin tecellisine hazır mıyız? Öyleyse durmak yok. Cumhur İttifakı olarak MHP ve AK Parti olarak el ele inşallah bu işi başaracağız. Ve hakka, halkına hizmet yolunda hayata bakınız. Yahu ölüyor ve onun şu anda ölümü vesilesiyle onun o merhum halinden bile korkuyorlar. Hanımına defni göstermiyorlar. İki oğluyla beraber bu sabah 5'te defnediyorlar. Niye korkuyorsunuz? İşte siz bu tür şehitlerin kendisinden korkarsınız. Korkaklar için de yaşasın cehennem. Ve bunu başaramayacaklar. Ülkemiz için de bunu başaramayacaklar. Nasıl 15 Temmuz'da başaramadıysalar bundan sonra da başaramayacaklar."

"SURİYELİLERE MAAŞ" İDDİASINA SERT CEVAP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, suriyelilere maaş veriliyor iddialarına da sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yalan CHP'nin yalanıdır. Biz Suriyelilere parasal bir maaş bağlama gibi bir şeyimiz asla yok. Biz kamplardaki Suriyelilere sağlık desteği yiyecek, giyecek bu tür desteği veriyoruz ama asla onlara maaş bağlama desteği yok. Bu kocaman bir yalandır.Şuana kadar da 330 bin Suriyeli topraklarına döndü" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından, Sultangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılış kurdelesini kesti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet hastanede incelemelerde bulundu, Yatarak tedavi gören hastaları da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

AÇILIŞI YAPILAN HİZMET TESİSLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan eserlerin toplam yatırım bedeli 1 milyar 188 milyon lira. Açılışı yapılan hizmet tesisleri ise şunlar:

 • Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
 • Sultangazi Millet Bahçesi
 • 191 Park
 • Uğur Mumcu Mahalle Hizmet Tesisleri
 • Sultangazi Belediyesi Şehit Ferdi Yurduseven Gençlik Merkezi
 • Sultangazi Belediyesi Şehit Hikmet Baysal Gençlik Ve Sanat Merkezi
 • Sultangazi 75.Yıl Kapalı Yüzme Havuzu ve  Spor Tesisleri
 • Sultangazi Belediyesi Hanımlar Merkezi
 • Sultangazi Belediyesi Cebeci Öğrenci Yurdu
 • Şehit Şehmuz Poyraz Parkı ve Zemin Altı Otoparkı
 • Bulvar Konutları
 • Sultangazi Habipler İtfaiye Binası
 • Polis Merkez Amirliği
 • 9 Yeni Okul