Cami ve Avlularında Dezenfekte Çalışmaları

Sultangazi Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde salgının yayılmasını önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Düzenli olarak dezenfekte çalışması yapan belediye ekipleri, Cuma namazı öncesi camilerin bulunduğu sokakları, camiler ve avlularını dezenfekte etti.

Türkiye, koronavirüsle mücadelesini sürdürüyor. Yeni normalleşme sürecinde tedbiri elden bırakmayan Sultangazi Belediyesi, cadde, sokak ve ibadethane gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalarda düzenli olarak dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Cuma namazı öncesi belediye ekipleri cami ve çevresini köpüklü sularla yıkayarak dezenfekte etti. Caminin avlusu da cemaatin gönül rahatlığıyla namazını kılması için hazır hale getirildi.

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, normalleşme sürecinde vatandaşın çok dikkatli olması gerektiğini bir kez daha belirtti. Başkan Dursun, “Rehavete kapılarak tedbiri elden bırakmayalım. Maske ve eldivenlerimizi ihmal etmeyelim. Bu salgını ancak aldığımız tedbir ve önlemler sayesinde yenebiliriz” diye konuştu. Başkan Dursun, camilerin düzenli olarak dezenfekte edildiğini ve süreç sona erene kadar çalışmaların devam edeceğini söyledi.