Başkan Dursun'dan 23 Nisan Mesajı

Kıymetli Komşularım;

Bir milletin küllerinden yeniden doğduğu tarihtir 23 Nisan 1920… Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve Türk halkının bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gurur günüdür. 

Bugünü bayram kılan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, “Çocuklar! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz” diyerek 23 Nisan’ı yarınların teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl her zamankinden daha anlamlı ve özeldir. Çünkü; millet iradesinin yansıması olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, artık 100 yaşındadır! Bağımsızlığını bir asır önce tüm dünyaya ilan eden Türkiye, bugün de aynı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Milli değerlerle beslenen, halkın iradesinin üzerinde hiçbir gücü kabul etmeyen Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugün de aynı azimle çalışmalarını sürdürmektedir.

Her yıl sokaklarda coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde karşılıyoruz. Tüm insanlığın sınandığı bu zor günler elbette geride kalacak, çocuklarımız yine coşkulu bayram kutlamalarında şiir okuyacak, gösteri yapacak ve dünyada kendilerine armağan edilen tek bayramı en güzel şekilde yaşayacaktır. Bizler milletçe hep birlikte olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. 

Önce çocuklarımızın sonra da tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                             Av. Abdurrahman DURSUN 
                                                                                                                                                                                                     Belediye Başkanı