15 Temmuz’da Şehit ve Gazi Ailelerine Vefa Örneği

Sultangazi Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçede yaşayan şehit aileleri ve gazilere yönelik bir program düzenledi. Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, 15 Temmuz’un gösterdiği gibi Anadolu’nun çok zor bir coğrafya olduğunu belirterek, “Rabbimize şükürler olsun, kanını bu toprakların için feda eden bir medeniyetin mensuplarıyız.” dedi.

Sultangazi Belediyesi, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen hain darbe girişimine karşı milli iradenin şanlı direnişinin 7. yıldönümü dolayısıyla ilçede bulunan şehit aileleri ve gaziler adına bir yemek programı düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programa Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, şehit aileleri ile gaziler ve aileleri katıldı.

Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, programda yaptığı konuşmada “15 Temmuz bizim bu vatanı yeniden bedelinin ödendiği, karşılığının ödendiği bir tarih” dedi. Kaymakam Kaşıkçı, şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, gazilere minnet ve şükranlarını iletti. 

Daha sonra söz alan Başkan Dursun, 253 şehit verilen ve binlerce insanın gazi olduğu 15 Temmuz’da halkın hainlere karşı milli iradeye sahip çıkarak büyük bir kahramanlık sergilediğini belirterek, “Bu vatan için şehit olmaya koşanların, bu vatan için gazi olanların, evlatları, yakınları, arkadaşları, dostları ve bu muhabbet sofrasında bir arada olan kıymetli hanımefendiler beyefendiler hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Birlik ve beraberliğimizi her zamankinden çok daha sıkı tutmak zorundayız. Çünkü coğrafyamız zor bir coğrafya. Anadolu coğrafyası her zaman savaşların olduğu, her zaman sıkıntıların had safhada olduğu bir coğrafya. En nihayetinde kanını bu topraklar için feda eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Rabbimize şükürler olsun.” dedi. 

Kaymakam Kaşıkçı ve Başkan Dursun, daha sonra şehit aileleri ve gazileri masalarında ziyaret ederek sohbet etti. 

15 Temmuz Gecesi Sultangazi Meydanları yine dopdoluydu

Sultangazi Belediyesi, 15 Temmuz gecesi ise özel bir program düzenledi. 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Müftüsü Hadi Keskin, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yasin Kul, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen, Mehmet Yiğit, Fatih Sultan Mehmet Çiçek, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Sultangazililer, ellerinde Türk bayrakları ile meydanı doldurdu. Meydanda toplanan binlerce Sultangazili, hain darbe girişiminin 7. yıldönümünde de aynı kararlılık ve coşkuyla milli iradeye sahip çıktıklarını gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit birer konuşma yaptı. Programda yer alan Mehteran konseriyle meydanda büyük bir coşku yaşanırken, Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli’nin gösterimiyle hain darbe girişiminin kritik anları ve milletin kahramanlarının şanlı direnişi yeniden hatırlandı.

Program Sultangazi Müftüsü Hadi Keskin’in duası ile son buldu.