Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Zihinsel Engelliler Turnuvası Başladı

Sultangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Zihinsel Engelliler Spor Turnuvası”  başladı. 

Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Zihinsel Engelliler Spor Turnuvası”  Habibler Anadolu Lisesi Spor salonunda düzenlenen törenle başladı. Ağır ve orta düzeyde zihinsel engellilerden oluşan 38 takımın müsabakalara katılacağı ve bir ay sürecek olan turnuvanın açılış törenine İstanbul Milletvekili Lokman Ayva da katıldı. Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın başlama vuruşuyla başlayan turnuvada, engellilerin sergilediği Çomak oyunu adını taşıyan ve lobutlarla oynanan spor müsabakasında renkli görüntüler yaşandı.

Başkan Altunay; “Spor Tedavi Ediyor”

Stafet (Bayrak Yarışı), Şişe Devirmece, Hedef 12 ve Çomak Oyunu adını taşıyan spor müsabakalarının gerçekleştirileceği ve bir ay sürecek olan turnuvanın açılış konuşmasında sporun önemine değinen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, engellilerde ise sporun rehabilite ve tedavi edici özelliğinin olduğunu vurguladı. Engellilerimizi sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırabilmek, sosyal yaşama dahil ederek mutlu olmalarını sağlayabilmek için, kişilik gelişimi ve özgüven duygusunun kazandırılmasında önemli bir yere sahip olan spora yönlendirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Altunay, Bu hafta okullar arası ve kamu kurumları arası futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi turnuvasının da başlayacağının müjdesini vererek, tüm sporculara başarılar diliyorum dedi.

Lokman Ayva: “Mutluluğun Sırrı Sporda”

İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ise esprili konuşmalarıyla katılımcıları güldürürken önemli mesajlar verdi. Ben sporun önemini kırk yaşına doğru anladım diyen Lokman Ayva, sporu sadece gençlerin değil, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, engellisiyle herkesin yapması gerektiğinin önemini vurguladı. Sağlıklı yaşam ve mutluluğun en önemli sırrı spordur diyen Ayva,  hizmet sayfalarını satır satır yazan ve başarılı çalışmalara imza atan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı tebrik ediyor, engellilere verdiği önemden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum dedi.  

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design