Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Sultangazi’de Dünya Yetimler Buluşması

Sultangazi Belediyesi, dünya yetimlerini Sultangazi’de buluşturuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Sultangazi Belediyesi 3. Uluslararası Yetimler Buluşması” düzenliyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen yetimlerin buluşacağı etkinlikte çeşitli kültürel geziler düzenlenecek. Çocuklar ayrıca Sultangazi Şehir Ormanı’ında oluşturulan Yetimler Ormanı'nda ağaç dikecek ve İzci Kampı'nda kendi ülkeleri ve İstanbul temalı resim yapacak.

Sultangazi Belediyesi, dünya yetimlerini “3. Uluslararası Yetim Buluşması” programıyla Sultangazi’de buluşturuyor. Etkinlik 20-24 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sri Lanka, Kırgızistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Burkina Faso, Filistin, Lübnan, Bulgaristan, Çeçenistan, Afganistan, Suriye, Doğu Türkistan ve Türkiye'nin farklı illerinden ve Sultangazi’den yetimler ağırlanacak.


 

ETKİNLİKLER

21 Nisan günü Sultangazi Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenecek programda animasyon gösterileri yer alacak. Çocuklar tarafından gökyüzüne bırakılacak beyaz güvercinlerle tüm dünyaya barış mesajları verilecek. Buradaki program sonrasında çocuklar; eğlence parkında gönüllerince eğlenecekler.

22 Nisan günü ise çocukları yoğun bir program bekliyor. Sultanahmet ve Topkapı Sarayı’nı ziyaret edecek olan çocuklar, Boğaz Turu ile İstanbul’un güzelliklerine tanıklık edecekler.


 

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan Cumartesi günü ise misafir çocuklar, Sultangazi Yetimler Ormanı'nda ağaç dikecek ve Sultangazi Belediyesi İzci Kampı'nda kendi ülkeleri ve İstanbul temalı resim yapacak. Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarının özel misafirleri olacak. Çocuklar gün sonunda ise Sultangazi Belediye tarafından yaptırılacak alışverişler sonrasında ülkelerine dönecek.


 

PROGRAM AÇILIŞI

Tarih: 21 Nisan CUMA /Saat:10.00

Yer: Sultangazi Belediye Hizmet Binası Yanı Etkinlik alanı

Protokol Konuşmaları

Animasyon etkinlikleri

Barış güvercinleri uçurulması

Eğlence Parkı gezisi


 

Diğer Etkinlikler:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarına katılım

Yetimler Ormanı'nda ağaç dikimi

Sultangazi Belediyesi İzci Kampı'nda sanat etkinliği

Sultanahmet ve Topkapı Sarayı gezisi

Boğaz Turu

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design