Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Muhtarlarlarımız Kahvaltıda Buluştu

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek ilçeye yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Muhtarların mahalleleri ile ilgili sorunları da dinleyen Altunay, “Bir takvim dahilinde muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Demokrasimizin temel taşları olan muhtarlarımız, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile Belediye Hizmet Binasında kahvaltıda bir araya geldi. Mahalle muhtarlarından kendi mahallerindeki sorunları dinleyen Altunay, belediyenin ilçenin sorunlarının çözümüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

"Şeffaf, belediyecilik anlayışını benimsemiş ve bu anlayış ile halka hizmet vermeyi sürdürmekteyiz” diyen Altunay, mahalle muhtarlarının sorunların teşhisi ve çözüm önerilerinin kendileri için önemli olduğuna vurgu yaptı. 

İlçenin en önemli sorunlarından birisi olan dökümcülerin ilçe dışına çıkarılması çalışmalarına aralıksız olarak devam edildiğini belirten Altunay, “Göreve başladığımızda ilçe sınırlarımız içerisinde 74 döküm atölyesi yada işletme bulunuyordu. Bu yerlerden 50 tanesini ilçe dışına taşımayı başardık. Geriye kalan dökümcülerin tahliyeleri noktasında da çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 

Taşınması sürecinde dökümcülerin mağdur edilmediğinin bir kez daha altını çizen Altunay, “Dökümcüler taşındığında kendilerine ait olan mekânların değerlendirilmesi için çalışma başlattık. Bu alan yeniden düzenlenerek oto galerici sitesi alanı olarak hizmet verecek” diye konuştu.

Sultangazi’ye yeni okul ve hastane binalarının yapılacağı müjdesini de veren Altunay, 800 dönüm alan üzerine kurulan “Kent Ormanı”nı 4 bin dönüme çıkarmak için çalışmalara başlandığını söyledi.

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design