Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Sultangazi'de İki Açılış Gerçekleştirdi

Sosyal belediyecilik alanında pek çok çalışmaya imza atan Sultangazi Belediyesi “Elden Ele Yardım Merkezi” ve “Engelsiz Kafe”yi Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçunun katıldığı törenle hizmete açtı.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, belediye meclis üyeleri, okul aile birlikleri, muhtarlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve pek çok davetlinin katıldığı program sabahın erken saatlerinde başladı.

İhtiyaç sahibi ailelere yardım etmek amacıyla hazırlanan “Elden Ele Yardım Merkezi” ile engellilerin iş dünyasına kazandırılacağı “Engelsiz Kafe” nin açılış töreninden önce Sultangazili hanımlarla bir araya gelen Bakan Çubukçu “Sultangazi’ye her gelişimde büyük bir moral buluyorum. Sultangazililer’in sıcaklığı, ilgi ve alakası beni çok mutlu ediyor” diyerek eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete kadar ülkemizde büyük bir ivme kat edildiğini, ancak göç alan illerin başında İstanbul’un geldiğini ve bu nedenle en büyük yatırıma İstanbul’un ihtiyacı olduğunu” söyledi.
 
EN BÜYÜK BÜTÇEYE SAHİP

Eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Çubukçu, Bakanlık bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığının en büyük bütçeye sahip olduğunu söyleyerek eğitim Türkiyenin geleceğine yatırımdır ve eğitim önceliğimizdir dedi. İhtiyaç sahiplerine kucak açacak olan Elden Ele Yardım Merkezi ve Engellilerin toplumun içinde yer almalarını sağlayacak olan Engelsiz Kafe’nin Sultangazilelere hayırlı olmasını diliyorum diyen Bakan Çubukçu başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Altunay’a teşekkür etti.

İSTANBUL’UN GÖZBEBEĞİ OLMAYA ADAY İLÇESİ

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada; “ilçede faaliyet gösteren sanayici, kanaat önderleri, firma sahipleri, sivil toplum kuruluşları ve halkımızla birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde ilçemiz önemli bir ivme kazandı. El ele vererek yürüttüğümüz çalışmalarla ilçemiz kısa zamanda hak ettiği yere gelecektir” dedi. Sultangazinin İstanbul’un gözbebeği olmaya aday bir ilçe olduğunu, bu potansiyele sahip olduğunu, el birliğiyle yürütülecek çalışmalarla Sultangazi’nin kısa zamanda modern bir kent konumuna geleceğini söyleyen Başkan Altunay belediye hizmetlerine kısaca değindi. Nimet Çubukçu’nun katıldığı törenle başlatılan okuma yazma seferberliğinde bugün 4500 kişiye ulaştık. Meslek edindirme kursları ile pek çok kişiyi meslek sahibi yaptık. Aile içi iletişim seminerleri ile hanımlarımızı bilgilendirdik diyen Başkan Altunay kent ormanı ile yapımına başlanan izcilik kampı ve önümüzdeki yıllarda kent ormanına dahil edilecek 2500 dönümlük alanla birlikte ilçemiz yeşile doyacak dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ZİNCİRİMİZ BÜYÜYOR.

Hizmete açacağımız Elden Ele Yardım Merkezi ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğiz, bu çalışmaları hayırseverlerimizin katkılarıyla sürdüreceğiz sözleriyle açıklamalarına devam eden Başkan Altunay ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz kontörlü kartlarla aileler ihtiyaç duydukları malzemeleri buradan alacaklar dedi. Engelsiz Kafe’de ise engelli kardeşlerimize aşçılık, garsonluk ve servis elemanı yardımcısı olarak yetiştirerek istihdam olanağı ve onların sosyal hayatın içinde yer almalarını, toplumla bütünleşmelerini sağlayacağız diyen Başkan Altunay gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalarla Sosyal Belediyecilik zincirimiz her geçen gün daha da büyüyecektir.  dedi. 
 
Konuşmaların ardından ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla Sultangazi Belediyesi tarafından hazırlanan  Elden Ele Yardım Merkezi’nin ve Halk Eğitimi Merkezi,  İstanbul Engelliler Araştırma Uygulama Destekleme Merkezi Derneği ve İŞKUR işbirliğinde faaliyetlerini sürdürecek olan ve engellilerin iş hayatına kazandırılacağı “Engelsiz Kafe” açılış töreni gerçekleştirildi.  Açılış töreninde engelliler konuklara müzik ziyafeti sunarken, folklor gösterileri yaptılar. Ayrıca konuklara ikramlarda bulunarak servis elemanı kursunda öğrendiklerini sergileyen engelliler katılımcılara teşekkür ettiler. 
 

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design