Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya kadınları günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediyenin bayan personeliyle kahvaltıda biraraya gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Dünya Kadınlar gününü kutladı. Kadına yönelik şiddetin eğitimle aşılabileceğini vurgulayan Altunay, “Bugün bir uyanışın, bir haykırışın günüdür. Bunu iyi değerlendirmeliyiz” dedi.  


Sultangazi Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede çalışan bayan personele yönelik kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Belediye binasında yapılan toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Başkan Altunay’ın eşi İlknur Altunay, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Öznur Altuntaş ve belediye de çalışan bayan personel katıldı

“POTANSİYELİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Başkan Cahit Altunay, toplantıda yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadınların çalışma hayatında daha aktif rol almasını istedi. Esprili bir yaklaşımla kadınların erkeklerin başarısında yaptığı etkiye değinen Altunay, “Hanımların toplumsal alandaki başarıları oldukça büyüktür. Bir yerlere getirenler de, desteği verenler de, evde huzuru temin edenler de kadınlarımızdır. Bunlar için hepinize minnettarız” dedi. 

Kadınların toplumsal hayata katkıları üzerinde duran Altunay şu açıklamada bulundu:

 “Gerek ekonomik hayata gerekse sosyal hayata katkılarınız artık tarifsiz bir şekilde büyüyor. Türkiye sadece yüzde 50 oranında bir erkekle kalkınması mümkün değil. Dünyanın her tarafında başarılı kadınlar olmuştur, işkadınlarımız olmuştur ve kadınlarımız idarecilikte çok üst sıralara çıkmıştır. Artık bu potansiyeli beraber kullanma zamanı gelmiştir” ifadelerinin kullandı.

“BİR UYANIŞIN SESİDİR”

Kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerekliliğine vurgu yapan Altunay, eğitimin kadınlarımızın itibar görmesinde önemli bir etken olduğunu söyledi. 

Zaman zaman toplumda şiddete maruz kalan bayanlar gördüğünü ve bunun son derece üzüntü verici bir durum olduğunu belirten Başkan Altunay, “Bu anlamda Dünya Kadınlar günü bir uyanışın, bir dirilişin bir haykırışın sesidir. Belki bir gün değil her gün anılması gerekir ama bugün bunların anılması ve ülkeye bir mesajın verileceği gündür” şeklinde konuştu. 

Toplantı sonunda Başkan Altunay, belediyede çalışan bayan personelin Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak lale çiçeği takdim etti.

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design