Çağrı merkezi

Güncel Haberler

Bugün Okula Einstein Geldi

Sultangazi Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bilim Merkezi derneği işbirliği ile yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘’Bugün Okula Einstein Geldi’ projesinin tanıtımını Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptı. Proje kapsamında seçilmiş bilim insanlarının kendi ağızlarından hayatları ve çalışmaları, tiyatral ve deneysel etkinliklerle anlatılıyor. Bu proje ile 20 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Sultangazi Belediyesi'nin hayata geçirdiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi bugün özel misafirlerini ağırladı. Bilim ve Kültür Merkezi'nde eğitim gören  öğrenciler, yüzyıllardır gerçekleşmiş bilimsel buluşları yapan bilim insanlarını sınıflarında misafir etti.

Sultangazi Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bilim Merkezi derneği işbirliği ile yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘’Bugün Okula Einstein Geldi’ projesinin tanıtımını Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptı.

3 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek olan projede, Sultangazi ilçesinde  bulunan 10 ortaokul bünyesinde her gün bir okul olmak üzere 10 gün boyunca  çeşitli tiyatral ve deneysel etkinlikler gerçekleştirilecek.

Seçilmiş bilim insanlarının kendi ağızlarından hayatları ve çalışmaları, sınıflara sürpriz bir şekilde giren 20 tiyatro oyuncusu tarafından anlatılacak. Bu proje ile 20 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Projemiz bilim insanlarının tanınması, icatlarının-çalışmalarının tanıtılması, farklı yönlerinin gösterilmesi amaçlanmaktadır" dedi.

Proje kapsamında Sultangazi'de bulunan 10 ortaokulda gerçekleştirilmek üzere çeşitli etkinlikler planlandığını kaydeden Başkan Altunay şu açıklamalarda bulundu:

"Projemizin hedef kitlesini 5-6-7-8.sınıflarda öğrenim gören öğrenciler oluşturmaktadır.  Bu öğrenciler, gerçekleştireceğimiz bu etkinliklerle Türk-İslam dünyasından 10 bilim insanı ve Batı dünyasından 10 bilim insanı olmak üzere 20 bilim insanını etkin bir şekilde tanıma fırsatı bulacaklar. Bu bilgileri öğrencilere, şaşırtıcı ve akılda kalıcı yöntemlerle aktarmak hedefleniyor."

Başkan Altunay daha sonra sınıfları tek tek dolaşarak çocuklarla biraraya gelirken, bilim insanlarının buluşlarını anlatan kısa tiyatral sunumlarını izledi.

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design