Çağrı merkezi

Güncel Haberler

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Yıldönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü Sultangazi'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şehit yakınları ve gazilerinin biraraya geldiği programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Çanakkale Zaferi vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem destanı olduğunu söyledi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde şehit yakınları ve gaziler biraraya geldi.

Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Garnizon Komutanlığı adına Binbaşı Olcay Çöklü, siyası parti temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kur'an-Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Programda konuşma yapan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar; "Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı, şehitlerimize borçluyuz. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde, bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri destansı mücadelenin bilinciyle vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin huzur ve güvenliği sağlamak için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem destanı olduğunu söyledi. Söz konusu vatanın bütünlüğü, milletin egemenlik ve bağımsızlığı olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı Çanakkale Zaferi olduğunu ifade eden Başkan Altunay şunları söyledi:

"Kurtuluş Mücadelemizin fitilini ateşleyen Çanakkale Zaferi, milletimiz için dönüm noktası olmuş bugünün güçlü Türkiye’sinin sağlam temelleri asil ecdadımız tarafından atılmıştır. Yaşlısı, genci, kadını, erkeğiyle yok edilmek istenen bir milletin, iman dolu yüreğinin zaferi olan Çanakkale, Türk Milleti’nin merhametinin de aynası olmuştur.  Çanakkale’de var olan bu ruh 104 yıl sonra da benliğinden hiçbir şey kaybetmeden varlığını sürdürmektedir. Çanakkale’de, Kurtuluş Mücadelesi’ndeki ruh neyse 15 Temmuz Gecesi’ndeki ruhta odur. Bugün ülkemizin güvenliğini sağlayabilmek, küresel güçlere karşı dimdik ayakta durabilmek adına verilen mücadeledeki ruhta yine aynı ruhtur. İstiklalimizin ve istikbalimizin teminatı bugün de imanla atan kalplerdir."

 

 

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design