Çağrı merkezi

Güncel Haberler

1. Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor

Sultangazi’de araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu 1. Cebeci Yolu prestij cadde haline getiriliyor. 750 metre uzunluğunda alanı kapsayan çalışmada, caddenin araç trafiği tek yönlü olarak düzenlenirken; geniş kaldırımlar ve yürüme yolları, bisiklet parkurları, oturma grupları, aydınlatma ve yeşil alan çalışması yapılacak. Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu'nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor.

Sultangazi Belediyesi, ilçenin estetiğine uygun yol ve kaldırım çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü çalışma ile ilçenin en işlek caddelerinden olan 1. Cebeci Yolu'nda prestij cadde çalışmalarına başlandı.

BİSİKLET YOLU VE YEŞİL BANT

1. Cebeci Yolu'nun modern bir görünüme kavuşturulacağı prestij cadde projesi; Sultangazi Belediyesi Cebeci Sosyal Tesisleri önünden başlayarak Çanakkale Şehitleri Caddesi’ne doğru 750 metre uzunluğunda bir alanı kapsıyor. Caddenin araç trafiği, Eski Edirne Asfaltı yönüne doğru tek yön olarak işleyecek. İki şeritli araç yolu yapılırken, 2 metre genişliğindeki bisiklet yolu ve yeşil bant oluşturulacak.

GENİŞ YAYA KALDIRIMLARI

Yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla geniş kaldırımlar yapılacak. Proje kapsamında ayrıca caddeyi kesen sokaklardan tek yönlü araç trafiği ile ulaşım sağlanacak. Bu sokaklar sayesinde esnafın dükkanlarına servislerini rahat bir şekilde yapmalarına imkan sağlanacak, belirli saatlerde kullanılmak üzere servis cepleri yer alacak. Yola bağlanan tüm sokaklardan caddeye ulaşılabilecek.

Öte yandan 1. Cebeci Yolu'na şehir estetiğini uygun oturma grupları ve yeşil alan çalışması yapılacak. Caddeye ayrıca modern aydınlatma ekipmanları yerleştirilecek.

1. CEBECİ YOLU AÇIK HAVA ALIŞVERİŞ MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR

Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu'nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor. Geniş yürüme yolu, bisiklet parkuru, şehrin estetiğine uygun oturma grupları, aydınlatma, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarıyla 1. Cebeci Yolu modern bir çehreye kavuşuyor.

Prestij Cadde uygulaması açık havada alış-veriş yapma ve ailece vakit geçirme imkanı sağlayacak. 1. Cebeci Prestij Caddesi yalnız mahalle sakinlerinin değil, bölgenin de yeni buluşma adresi olacak.

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design