Çağrı merkezi

Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Sultangazili Hemşehrilerim!

Milletçe, birlik ve beraberlik içinde 2017 yılını artık geride bırakıyor; yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, hep birlikte yeni bir yıla hazırlanıyoruz. Geçmişten aldığımız güçle, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru dev adımlar atmaya ve milletimizle tek yürek olmaya devam ediyoruz.

Sultangazi Belediyesi olarak sizlerle birlikte dolu dolu geçen hizmet yıllarımız, bugün birer gurur tablosu olarak karşımızda duruyor. Yaptığımız yatırımlarla, hayata geçirdiğimiz vizyon projelerle Sultangazi’yi; saygın ve adından sürekli söz ettiren bir ilçe konumuna getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sultangazi için kurduğumuz bir dünya kenti olma hayalini gerçeğe dönüştürdük. Çözülmez denilen sorunları birer birer çözdük. Artık takip eden bir şehir değil takip edilen bir cazibe merkezi olduk. Şimdi de aynı kararlılıkla, yorulmadan, usanmadan Sultangazimiz’in geleceğini kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu süreci harekete geçiren ve yönlendiren en önemli unsur aktif belediyecilik anlayışımızdır. Göreve geldiğimiz 9 yılda bir taraftan yatırımlarımıza ve hizmetlerimize devam ederken, diğer taraftan ilçemize katkı sağlayacak tüm kurumları da harekete geçirerek Sultangazi’nin gelişimini tamamlayacak hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz.

 

Değerli hemşehrilerim!

Yaşam kalitesi yüksek ve yaşanılabilir bir Sultangazi için alt yapı ve üst yapı  yatırımlarımızı hızla sürdürüyoruz.

 Yaptığımız tüm yatırımlar ve geleceğe yönelik tüm çalışmalarımızda çocuklarımızı ve gençlerimizi merkeze alıyoruz. "Çocukların Şehri Sultangazi" sloganı ile başlattığımız projelerimizde genç neslin beklenti ve hedeflerine yönelik hizmetler sunuyoruz.

Hizmete açtığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi, Sultangazi Eğitime Destek Akademisi, e-kütüphane  ile eğitim ve teknolojiyi bir arada sunuyoruz. Yapımını üstlendiğimiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Eğitim Birimleri Fakültesi ile Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahallelerinde yapımına başlanan gençlik merkezlerini de hizmete sunacağız.

Mahalle hizmet tesislerine yenilerini ekliyor ve burada yine gençlerimizin ihtiyaç duyduğu fiziki mekanları oluşturuyoruz. Yeni hizmet tesislerinin yapımına  Esentepe, Uğur Mumcu ve Gazi  Mahallesi'nde başladık. 75. Yıl Mahallesi'nde yükselen  "Kapalı Yüzme Havuzu"nun açılış kurdelesini de bu yıl kesiyoruz.

Hayata dokunan ve Sultangazi halkının her kesimini kucaklayan birçok sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Bize Sultangazi’ye hizmet görevini veren siz değerli hemşehrilerimizin umudunu umudumuza, heyecanını heyecanımıza katarak gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Omuz omuza geleceğe emin adımlarla yürüyerek daha güzel işlerde, daha büyük hedeflere ulaşmak dileğiyle sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

                                                             Cahit ALTUNAY / BELEDİYE BAŞKANI

 

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design