Çağrı merkezi

Başkanın Mesajı

15 Temmuz gecesi, Boğaz'ı inci gerdanlığı gibi süsleyen köprüleri tutan tankların görüntüleri haber bültenlerine yansımasıyla tarihimizin en karanlık, en acı günlerinden birisini yaşadık. Gökyüzünü yırtarcasına evlerimizin üzerinden uçan uçaklarla, darbenin ayak seslerini ürpererek karşıladık.

Türkiye'nin üzerinde gizli ve karanlık hesapları olanlar, yeni bir kaos planını servis ediyorlardı. Şehitlerimizin kanlarıyla yükselen güzel vatanımız teslim alınacaktı. Milletimize esaret zinciri takılacak ve birbirine kırdırılacaktı. Birinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük felaket kapımızı çaldı. Bir yıkım, bir çokuluslu savaş kapımızdaydı.

15 Temmuz saldırısı, sadece FETÖ terör örgütüyle sınırlı değil. Parelel Devlet Yapılanması sivil ve askeri bürokraside yıllardır beslenen terör hücreleri, çok daha büyük, küresel ölçekte bir proje için harekete geçmişti.

Projenin mimarları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, “oyun bozduğu” için hedef almıştı. Onun yokluğunda Türkiye toplumunun kaynaştırıcı, birleştirici gücünün yok olacağını, operasyona açık hale geleceğini bildikleri için önce onu ve kadrolarını bertaraf edip ardından Türkiye'nin parçalanması sürecini başlatmayı planlamışlardı.

Terör örgütü PKK yıllardır nasıl bir senaryonun parçasıysa FETÖ terör örgütü de aynı şekilde bir kart olarak, yıkıcı bir unsur olarak, öldürücü bir silah olarak ülkemize ve milletimize karşı kullanılmıştı.

Bize bir yok oluş senaryosu dayattılar. Bize, kendi içimizdeki hainler üzerinden, alçaklar üzerinden tuzak kurdular. Yetiştirdikleri bütün kadrolarla saldırıya geçtiler. Anadolu tarihinin sayfalarını kapatmak istiyorlar. Selçuklu ve Osmanlı'nın tüm hatıratlarını silmek istiyorlardı.

15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan akşam demokrasi şehitlerimiz ve gazilerimiz yeni bir kahramanlık destanı yazdı. Milletçe bu büyük felakete karşı tek ses, tek yürek olduk. Fert fert, ev ev, sokak sokak ülkemizin her noktasında direnç adacıkları oluşturduk. Demokrasi nöbetleriyle, özgürlüğümüzü ve demokrasiye olan inancımızı tüm dünyaya haykırdık.

Milletimizin bu bütünleştirici ruhu olduğu sürece, ülkemiz üzerinde karanlık senaryoları onların oyunları hiç bir zaman tutmayacaktır. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor; şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz...

 

 

© 2009 - 2017 Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm hakları saklıdır.
Empati Design